avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate auramanoila

Activitate auramanoila

Răspuns la discuția stimulent de insertie
Multumesc !va rog sa îmi Spune ți, in cazul in care voi fi angajata cu 4 ore,mai beneficiez de stimulent?

Cornel Vasile a scris:

Cele 2 luni pot fi luate de tatal copilului.

Veti primi stimulent pana la varsta de 3 ani a copilului, daca reveniti la munca cu cel putin 60 de zile inainte de a implini varsta de 2 ani.

Pe durata cat tatal se afla in CCC, dvs nu veti primi stimulent de insertie.

buna seara!Daca ma intorc cu 60 de zile la servici, inainte ca fetita sa faca doi ani, cele doua luni pot fi luate de tata, daca si el a realizat venituri?Pot primi stimulentul de insertie?multumesc
Buna ziua!pentru gemeni,se ia stimulent de inserție dublu?multumesc
Buna seara, daca nu ma mai intoc la munca, dupa CCC, tatal este obligat sa isi ia ultima luna din concediul meu?sau oricare alta luna.Multumesc
buna seara, va rog sa imi spuneti daca angajatorul este obligat sa ma primeasca la servici, dupa terminarea concediului de crestere copil.Multumesc
Buna seara, pot sa beneficiez de somaj, dupa ce termin CCC.Mentionez ca nu ma mai intorc la servici.Multumesc
Răspuns la discuția Intampinare judecatoreasca
Buna ziua!dar nu mi se poate acorda un avocat din oficiu?
Buna ziua!in uram cu 3 ani de zile am fost internata in spital ,in urma unui accident rutier,care a fost provocat de către o persoana care a plecat de la locul accidentului!Mentionez ca dosarul sa închis,fara sa se găsescă vinovatul,iar cei de la spital m au dat in judecată pentru plata spitalizării.Intrebarea mea este trebuie sa imi iau un avocat?mi se da avocat din oficiu?pot sa ma reprezint singura?mi s a zis sa ma prezint in termen de 25 de zile de la data primirii.Atunci cand am avut accidentul nu am platit spitalizare,pt ca cei de la poliție au zis ca ce vinovat de producerea accidentului va trebuie Aa plătească.Pot sa ma oblige pe mn ca si victima sa platesc?multumesc
buna seara!vreau sa deschid un outlet, cu haine de firma, noi, cu eticheta?ca sa pot vinde marcile respective am nevoie de certificat de conformitate sau certificat de autenticitate?Multumesc
buna seara!vreau sa cumpar o locuinta care este construita pe terenul primariei, iar pe acte scrie ca terenul este dat in folosinta. Ma intereseaza daca terenul va intra in proprietatea mea, dupa o anumita perioada sau trebuie cumparat?