avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 853 soluții astăzi
Forum Activitate ANNnaC

Activitate ANNnaC

Discuție Succesiune
Buna.ziua.am.o.intrebare. ma.poate obliga cineva sa accept o.mostenire?de exemplu.dc eu.am.poprire pe venituri.si.imi.pot pune.si.pe.bunuri.mobile.si.imobile.viitoare in.'cazul in.care decedeaza unul.dintre.parinti.eu.pot renunta la dreptul.de.ai.mosteni..in.favoarea surorii.mele.sau sunt.obligata sal.accept si.asa sa ajunga sami.fie luat bunul.din.proprietate?mtumesc anticipat
Nu am garantat decat cu salariiile.atat

Din pacate e un credit nou din martie 2017 dar dc exista venituri nu se pune pe venituri intai si pe urma pe bunuri ?am sansa sa ajung la un acord cu firma de recuperare avand in vedere situatia de fata?adica fiind in indemnizatie? Aancep sa fac palti partiale fara a ajunge mai departe la exevutare?sau sunt anuntata de cune imi.preia dosaru?cand incepe procesu nu sunt notifcata?cand mi sa.zis ca semneaza sotu a foat doar pr ai calcula minimu de venit nici de cum sa participe la.credit .
Bună ziua, am o intrebare: dacă mi se dă drumul la dosar la Raiffaisen din cauza întârzierii si neachitării ratelor pot sa-mi puna propire pe indemnizatia de crestere pe card? Trebuie să încep s-o iau, momentan mai am o luna de prenatal. Daca nu se opreste din indemnizatie au voie sa se atinga de salariul sotului? El a fost codebitor dar contractul e numai pe mine, el avea venit minim de 4 ore acum e la opt ore cu venit minim si are o rata de 430 lei la un credit. Întrebarea mea este: se pot atinge de el sau de bunuri ? Singurul lucru e o masina pe numele lui dar eu după cei doi ani ma voi intoarce la munca si vor putea sa-si retraga din salariul meu plus ca voi incepe sa achit.

-Faceți un efort și scrieți corect. Timpul celor care încearcă să descifreze problema dvs. e prețios.-
Buna seara am si eu o intrebare: azi pe 1 septembrie trebuia sa-mi iau concediu de la doctorul de familie, cod 08 prelungirea pe septembrie, dar n-am ajuns. Dacă il iau pe 4 ma afecteaza cu ceva la plata? Sau am dreptul sa mi-l dea cu data de intai a lunii? Sau nu mi-l mai dă deloc?

[Vă rog să nu mai scrieți prescurtat. Mulțumesc]
Răspuns la discuția Probleme v c auto
Buna ziua multumesc pt raspunsuri dar nu intelef ultimul msj cum adica ?dc eu fac la politie vanzare cumparare devine a surorii mele cu acte si pe urma o sa o treaca pe numele ei cu reastul taxelor pe mn ma int sa nu mai fie a mea momentan nu sunt la.recuperatori data ca dosar dar nu stiu cat dureaza ar mai pitea fi contestata acea vanz cump sau ar avea prob sora la.inmatriculare pe nunele ei ?
Buna seara am si eu o.intrebare am prob cu creditelemai.cred.ca vor.ajunge la.propire dar sunt in crester.copil sg.lucru maasina.surorii.mele pe numele meu vreau sa scap de ea ce acte as putea face ca sa nu mai.raspund eu pt a.si dc fac comodat se pot atinge de ea?