avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1937 soluții astăzi
Forum Activitate camilauris

Activitate camilauris

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce pasi trebuie urmati pentru a deveni o persoana fizica autorizata, in domeniul telecomunicatiilor, de exemplu.
Va multumesc.
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti ce inseamna o activitate independenta (un exemplu , daca se poate) care se poate cumula cu pensia anticipata partial.
Va multunesc .
Buna ziiua,
Va rog sa-mi spuneti daca, fiind pensionat cu pensie anticipata partiala, am dreptul sa lucrez part time sau in ce conditii as putea sa ma angajez.
Va multumesc.
Buna seara, Daca sunt la pensie partial anticipata, pot lucra part time? Veniturile realizate se pot cumula cu pensia partial anticipata? In ce conditii? Multumesc.
Am intrerupt somajul cu concediu medical timp de o luna.
Va rog sa-mi spuneti cum se inregistreaza aceasta luna de concediu medical in cartea de munca. Multumesc.
La calculul indemnizatiei de somaj 10% se aplica la media salariilor brute pe ultimile 12 luni sau la media veniturilor brute obtinute pe aceleasi 12 luni?
Va multumesc.
In ce conditii se poate cumula pensia anticipata partial cu veniturile realizate dintr-ul loc de munca?
Daca ma pensionez anticipat partial as putea sa si lucrez?
Multumesc.
Buna ziua,
La calculul indemnizatiei de somaj se iau in considerare numai salariile medii brute realizate in ultimile 12 luni sau se aduna si bonusurile obtinute pe langa salarii?
Multumesc.
Pot fi somera cu 3 ani inainte de pensia la limita de varsta? Am lucrat 34 ani.
Sau trebuie obligatoriu sa ma pensionez anticipat partial daca indeplinesc conditiile pentru asta?
Multumesc.
Emilia Stoica