avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 727 soluții astăzi
Forum Activitate vali valentina

Activitate vali valentina

Buna seara,a si vrea sa stiu daca am facut un credit de nevoi personale si la un moment dat nu am mai putut plati ratele ,neavand nimic pe numele meu iar acum am primit citatie ca sunt chemat in instanta iar eu nu ma pot prezenta ce mi se poate intampla
Buna sera,vreau sa stiu cine plateste cheltuielile de judecata in urma unui divort in cazul in care eu intentez divortul
Buna seara, lucrez intr un salon de cosmetica
Răspuns la discuția suspendare permis
Va multumesc pt raspuns!
Buna seara,mi s a suspendat permisul de conducere pe o perioada de o luna de zile depasind linia continua ,daca ca fac contestatie mi pot sa l recuperez in cateva zile sau se poate prelungi perioada de suspendare
Buna ziua,am fost solicitat de catre seful meu la serviciu, pt o zi eu fiind in concediul pt cresterea copilului in urma serviciilor mele prestate in acea zi clienta care a solicitat o manechiura la 3 zile a facut o reclamatie la protectia consumatorului iar in urma controlului efectuat la firma unde eu am fost chemat pt 1 zi ,firma a platit amenda ,specific ca in contractul de munca pe care il am cu firma, e specificat ca daca firma ia amenda di cauza angajatului e obligat angajatul sa plateasca amenda.Sunt obligat sa platesc amenda sau imi cauzeaza chiar ca eu figurez ca sunt in concediul pt copi.Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția mostenire
Va multumesc pt timpul acordat
Răspuns la discuția mostenire
Am uitat sa precizez ca acum un an bunica mea a vandut masina pe care o aveau in timp ce bunicul meu traia fara sa aiba taxa de succesiune facuta ,stiu ca a facut ceva ilegal dar nu a intresat o eu reprosandu i acest lucru
Răspuns la discuția mostenire
Bunurile bunicilor sunt comune,bunica mea nu a mai investit sau cumparat ceva dupa decesul bunicului meu ,iar tatal meu a decedat la 3 ani dupa bunicul meu
Discuție mostenire
Buna ziua,dupa decesul bunicului meu care au trecut deja 6 ani bunica mea inca nu a facut taxa de succesiune ,tatal meu a decedat si el , el fiind singurul fiu al bunicilor asadar eu fiind unicul mostenitor ,intrand in concurs cu bunica mea care intr un final s a hotarat sa dezbata taxa vreu sa stiu cat la suta din masa succesorala imi revine mie si bineanteles mamei mele care la momentul decesului tatalui meu erau casatoriti si la momentul de fata locuiesc impreuna cu mama mea,este adevarat ca doar 1parte din 4 parti ne revine noua_ Va mulumesc anticipat