avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate violyd

Activitate violyd

buna ziua
factura de la telecom nu are titlu executoriu ce pot face in acest caz
buna ziua
am fost executat silit de un executor in urma unui abonament de la telecom dar nu am luat aparatura de la ei decat ca nu am respectat cei 2 ani de abonament datoria a fost de 1050 ron si ei mau executat cu 6912 ron pe motiv ca este dobanda din 2021 pana in prezent.Va rog sa-mi transmiteti daca pot face ceva sau se prescrie in timp
buna ziua
va rog sa-mi transmiteti unde trebuie sa merg sa anunt pierderea carte identitate, card tahograf ,permis conducere
buna ziua
am primit o comunicare adresa de la judecatorie in care imi cere o intampinare catre judecatorie in legatura cu orange Romania la cere am avut un abonam,ent si m-am portat la digi si ei au emis facturi in continuare dupa care am fost dat in judecata .Va rog sa-mi traamsm,iteti ce este de facut
buna ziua
mi sa retinut permisul de conducere pentru viteza de 101 km/h pot sa fac contestatie ?
permis conducere
ok multumesc
buna ziua
mai precis unde trebuie sa depun contestatia si ce scriu in ea
Buna ziua.
Am un credit pe care l-am luat pentru o persoana care a platit cateva rate si dupa aceea nu a vrut sa mai plateasca si acum, dupa 14 ani de cand nu a mai platit, a venit o hartie in care spune ca in 7 zile imi pune casa la licitatie .Va rog sa-mi transmiteti ce pot sa fac.
da dar trebuie sa plateasca pentru magazie sau pentru spatiu comercial