avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Activitate petricam

Activitate petricam

banii Apia vin de la UE si sunt verificati de OLAF :)
[ link extern ]

Astfel de spete sunt investigate si dupa 5 ani :)
Nu va lasati pacaliti de smecherii din Romania!
Sanatate!
Răspuns la discuția Proba video interlop
Va sfatuiesc sa luati toate masurile pentru a fi dumneavoastra in siguranta si sa va alaturati unui grup de alte victime sa lucrati impreuna pentru a rezolva aceasta situatie. Eventual raportati toate suspiciunile legate de ilegalitati direct interpolului la nivel international.
Buna Dana, nu sunt de specialitate dar si eu sunt afectata de politisti corupti ajutati chiar de IPJ Bucuresti. Cred ca trebuie sa ne strangem intr-un grup de victime si sa lucram impreuna pentru a gasi solutii.
Buna ziua,
Mi-au fost furate bunuri intr-un loc public si m-am dus la sectia de politie pentru a depune plangere.
Personalul de la acea sectie m-a descurajat sa depun plangere, m-a intimidat cu fiola ca as mirosi a alcool desi eu nu eram cu masina ci cu doi martori carora politistii le-au spus ca nu au loc de ei in masina sau la sectie, politistii au refuzat sa-mi spuna numele lor, au spus ca ei de fapt nu au program si ca trebuie sa astept 7 ore pentru o plangere, ca ma iarta si ca nu ma filmeaza, ca nu imi pot da dovada inlocuitoare a actelor ca dureaza 30 de zile si ca nu imi pot da nimic in scris nici privind regulamentul/procedura, nici privind dovada necesara inlocuirii actelor.
Va rog sa-mi indicati toate locurile in care pot sa anunt aceste nereguli.

Cu stima,
Ana
Va multumesc pentru raspunsuri!
Incerc sa obtin acei bani care mi se cuvin insa acel administrator pur si simplu nu plateste chiar daca este somat. Poate fi obligata firma sa plateasca la termen sau este libera sa ignore situatia?
Daca firma parata are doar un anagajat care a mai dat aceasta tzeapa in trecut si se ascunde in spatele raspunerii SRL ca sa nu plateasca, este mai bine sa chem in instanta persoana fizica?
Buna ziua,
Am gresit, am muncit la negru pentru a ajuta un antreprenor care mi-a promis ca ma plateste cand incaseaza de la beneficiar. Dupa 4 luni de consultanta si inca 4 luni de munca, a primit bani de la beneficiar dar nu mi-a dat niciun ban si nici nu vrea sa ma plateasca.
Pot dovedi cu corespondenta ca am lucrat pentru el dar nu stiu daca este de ajuns.
O parte din cunoscuti ma sperie ca voi pierde si mai mult daca il chem in instanta, ca pierd si-mi cere daune pentru denigrare dar sunt o multime de bani munciti si timp investit si nu ma pot impaca cu paguba.
Ce se poate face in acest caz? Ma ajuta daca platesc amenda la ITM pentru munca la negru?