avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate abc62

Activitate abc62

Cum se calculeaza indemnizatia pt concediu de odihna?
Se ia in calcul salariul de incadrare,in acest caz 1950 ron,sau salariul castigat efectiv ,adica 3300 ron,din ultimele trei luni?
Multumesc!
Răspuns la discuția Elev cu CES
Si daca e un copil.cu probleme grave de atentie,ce face?
Nu mai face scoala,sau cum?
Eu stiu ca elevii cu ces nu pot fi lasati corigenti sau repetenti
Buna! Se poate restitui taxa de poluare auto doar pe baza certificatului de calitate mostenitor?
Nu s.a facut succesiune deoarece decedatul nu a avut alte bunuri,iar masina a fost vanduta la data decesului.
Multumesc!
Care autoritate centrala din Bucuresti?
Da.ti.mi ,va rog ,o adresa sau un site..multumesc!

ynocentta a scris:

Copie dupa CIV puteti solicita la RAR
Pentru talon trebuie sa va adresati la autoritatea centrala din Bucuresti unica autoritate care emite acest document


Sunt in aceiasi situatie,copie dupa cartea de identitate a masinii am obtinut.o de la primarie,de la impozite si taxe,unde am impus masina.
Pentru talon nu stiu unde sa ma mai adresez,carei institutii..daca afli ceva,lasa un mesaj

Laurentiu888 a scris:

Buna seara.Carei institutii trebuie sa ma adresez daca am vandut masina acum 9 ani iar acum imi trebuie copie dupa talonul masinii si dupa cartea de identitate a masinii ,in vederea depunerii dosarului pentru recuperarea taxei auto.Multumesc.



Mai bine depune cerere la anaf si asteapta raspunsul
Mie mi s.a spus ca se tin actele fostilor proprietari in arhiva drpciv 5 ani,mihai_iiii a scris:

dar nu mai sunt propietar si cand am depus actele in vederea inmatricularii oricun nu exista talonul, acesta fiind trimis ulterior prin posta

Mersi!
Dar cred ca tu poti obtine copie,ai vandut.o doar de doi ani.mihai_iiii a scris:

salut,
si eu sunt in aceiasi situatie. Am vandut masina de 2 ani si nu am decat copie CI a masinii. Daca aflu de unde putem obtine dau mesaj.

Am nevoie de copia certificatului meu de inmatricularr de cand am fost eu proprietar,nu de copia certificatului actualului proprietar. Trebuie sa se afle in vreo arhiva. abc62 a scris:

ynocentta a scris:

Daca dv ati vandut in urma cu 8 ani vehiculul,inseamna ca nu mai sunteti proprietarul acestuia si nu mai puteti solicita acte ale vehiculului
CIV se arhiveaza si in evidenta administratiei fiscale teritoriale



Buna! De unde pot obtine copie dupa certificatul de inmatriculare a unui autoturism vandut de 8 ani?
Carei institutii sau arhive sa ma adresez?
De la drpciv mi s.a spus ca dosarele de inmatriculare auto se pastreaza in arhiva lor 5 ani!