avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1822 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina Bandrabur

Activitate Cristina Bandrabur

Bună ziua! Mie mi s-a făcut repartiția de la șomaj la sfârșitul lunii martie către firma actuala la care lucrez, dacă îmi dau demisia câte zile trebuie sa stau în preaviz? E obligatoriu sa stau 20 zile în preaviz? Va mulțumesc
Bună ziua eu lucrez într-un supermarket suntem 2 fete programul este de la 06.00 - 21.30 de luni pana sâmbătă și duminică de la 08-20.00. Sâmbăta ma duc la dublaj de la 09-11.00 în liberul meu .Am 2 duminici libere pe luna! Am făcut un total al orelor lucrate pe luna aceasta este de 229h30 min doar eu. E normal așa ceva? Mulțumesc
Bună ziua! Dacă eu m-am angajat pe 29 martie 2022 după cât timp am dreptul la concediu? Mulțumesc
Bună seara mi-am demisia vineri de la servici pe 20 ale lunii este ziua de salariu, oare mai primesc salariu? Mă pot prezenta mâine la un interviu sau trebuie sa treacă câteva zile de la demisie? Va mulțumesc
Bună ziua dacă mama mea nu este asigurata se poate opera într-un spital contracost? Ar ajunge mult o operație? Va mulțumesc frumos
Dacă mama mea a lucrat în perioada 1977-1982 la întreprinderea "Flamura Roșie"textile București Cum poate lua adeverința de vechime nefiind din București, cu cine ar trebui sa ia legătura? Mulțumesc
Răspuns la discuția Sănătate
Bună dimineața! Ca coasigurat trebuie sa iau documentele menționate mai jos și sa merg cu ele la CNAS. Mulțumesc
Discuție Sănătate
Bună seara. Dacă soțul este angajat si este asigurat sănătate și pe soție a luat-o ca coasigurat, la verificarea asigurat pe site-ul CNAS el figurează ca asigurat și soția nu ,asta înseamnă ca soția nu este asigurată? Mă puteți lămuri? Va mulțumesc
Răspuns la discuția concediu medical
Da este angajată, angajatorul știe de sarcina.
Bună ziua. Am o prietena însărcinată în 4 luni care ar vrea de la 1 februarie sa stea acasă deoarece nu se simte bine ar vrea sa ia concediul medicala pana la 7 luni de la medicul de familie și după 7 luni sa intre în drept, se poate sa îi dea medicul de familie concediu medical?va mulțumesc