avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Activitate huzuneanugina

Activitate huzuneanugina

Răspuns la discuția tichete de masa
legat de faptul ca patronul poate sa iti retraga tichetele oricand vrea el - in momentul cand te angajezi ti se comunica un anumit salariu si tichete de masa in valoare de ......... care practic completeaza salariul, patronii ar putea sa iti dea tichetele de masa numai 1,2 luni dupa ce te-ai angajat si apoi sa ti le retraga. eu totusi cred ca este reglementat undeva. la urma urmei semnam pt. ele nu? daca s-ar lasa totul la dispozitia patronilor...............................
Răspuns la discuția tichete de masa
acest CCM nu mi-a fost facut niciodata cunoscut. multumesc de raspuns!
Răspuns la discuția tichete de masa
din acest motiv ele nu sunt trecute in contractul de munca??? daca nu sunt trecute in contractul de munca angajatorul nu ar putea sa ti le ia cand vrea el???????? eu de exemplu aveam o colega care nu lua tichete de masa in conditiile in care toti ceilalti angajati ai firmei (un laborator privat de analize la sange ) luau aceste tichete. pt. faptul ca ea ceruse un salariu mai mare angajatorul ii luase tichetele. vi se pare normal?????????? multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția rog o parere
mi se pare ca vecinul dumneavoastra nu e sanatos nun e posibil sa ceri o asa suma doar pt. a-ti da acordul. nu stiu din ce oras sunteti dar la noi cu banii astia platesti o mare parte din suprafata unui teren de 500 metri aflat in apropierea orasului/ la marginea lui. mai bine vindeti poate gasiti un vecin de buna credinta care isi da acordul. omul ala nu se gandeste ca poate vreodata o sa aiba si el nevoie dee vreo semnatura? sau poate puteti dona aceea parte cuiva din familie ca sa fiti mai sigur ca nu mai intalniti alti vecini nemernici!!!!!!!!!!bafta!!!!!!!!!!!
Discuție tichete de masa
de ce nu se trec tichetele de masa in contractul de munca?????????????? daca s-ar trece ele ar putea fi luate in considerare la intocmirea dosarelor pt. imprumuturile bancare? va multumesc mult!!!!!!!!!!!
nu am inteles de ce sunteti dumneavoastra citat la tribunal. eu din cate stiam pe perioada efectuarii detentiei fiind privatoare de libertate se suspenda, daca pot spune asa, toate obligatiile pe care le-a avut cel condamnat. ar fi chiar culmea ca pe o persoana care trece printr-un proces in care e acuzat de crima, si in urma caruia stie ca va avea ani buni de detentie sa o intereseze ce se intampla cu cartea lui de munca!!!!!!!!!!!!!:)) mi se pare absurd
vezi poate se poate echivala ceva! bafta!!!!
nu am auzit sa existe legislatie in acest domeniu. stiu doar ca fiecare facultate e autonoma si are legile proprii de functionare
Răspuns la discuția multumesc pt. raspuns!!!!!!!!!!
multumesc pentru sfat !!!!!!!!!!!!! sper sa reusesc !!!!!!!!!
multumesc de raspuns