avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 791 soluții astăzi
Forum Activitate m1205

Activitate m1205

daca citeai tot...2.la o adică,primaria nu poate interveni intr o asociatie.Ea este obligată să aplice doar legea in vigoare. ai fi inteles,dar nu are importantă
ai inteles profund gresit...ce spui tu am spus si eu..Referirea era ca primaria nu poate face legi in domeniul privat.În rest ,cof legii poate face tot ce ai spus,dar,zic dar,primăria nu face nimic,indiferent de unde e.Singurul lucru,fiind obligati a răspunde petițiilor,iti ,,copy-paste articole din lege.Cei care fura au pile si la politie si la primărie.
nu văd nimic in plus față de legislatia in vigoare.
2.la o adică,primaria nu poate interveni intr o asociatie.Ea este obligată să aplice doar legea in vigoare.
in legea 196 nu exista articol care descrie cum se face contabilitatea,cum se face un PV,cum se face un registru de PV,,etc.Aceasta conlucreaza cu celelalte legi in vigoaresi in esență se bazează pe legea asociatiilor si organizatiilor
latka, dacă nu stiti nu comentati...apometre sunt din clase diferite A,B,C si care au diferite grade de precizie.Ați copiat de pe net fără sa stiți ce.Din curiozitate ce reprezintă Q2 si Q4?Și recititi cu grijă directivele europene
Ps. cand ati facut verificare la apometre?
dispozitivele din apartamente se numesc repartitoare
este exact ca si la constituirea asociatiei
cei 20% trebuie sa se organizeze si să aiba un reprezentant
ionut...nu am zis că nu mai au si alte atributii...ex..verificarea lunară a listelor de plata,mandatarea presedintelui sa reprezinte as. în procese
Răspuns la discuția sedinta locatari de pe o scara
o sedinta pe scara unui bloc se poate face oricand, daca problemele depind doar de acea scara,nu are nimic de a face cu asociatia
Răspuns la discuția Mandat expirat al presedintelui
mandatul unui presedinte se termina in momentul cand are loc AG. si nu calendaristic