avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate uzintern

Activitate uzintern

Cerinte PSI sediu social?
Detin un SRL neplatitor TVA care are sediul social in apartamentul in care si locuiesc. SC-ul are un singur administrator si angajat, adica eu. La sediul social nu se fac vizite ale clientilor, doar lucrez eu - prestare de servicii - la laptop. Ce prevede legea in privinta efectuarii normelor de protectia muncii!? Trebuie sa am asa ceva?
Multumesc anticipat!
Nu imi poate raspunde nimeni?
Buna ziua, detin o societate a carui cod caen principal este 6201 Activitati de realizare a soft-ului la comanda. Doresc sa imi extind seria de coduri CAEN cu ceva care sa acopere cumparare-revanzare catre client de PC-uri, laptopuri, accesorii, periferice, etc si licente software. Ce coduri CAEN trebuie sa imi adaug?

Multam!
Buna ziua,

Doresc sa stiu daca, in calitate de proprietar al unui site de prezentare care include si formular de contact care solicita la trimitere nume / email / telefon, trebuie sa fac anumite modificari la site ptr a fi compatibil GDPR?

Daca da, pe scurt, ce anume ar trebui sa fac?

Multam'!
Răspuns la discuția Incidenta GDPR asupra siteurilor
Vorbesc de site care are un formular de contact care solicita: nume / email / telefon. Dar vreau sa stiu in general raspunsul la intrebarea pusa, indiferent ca este site de prezentare cu formular de contact simplu sau e-shoping.
Răspuns la discuția Incidenta GDPR asupra siteurilor
Daca juridic proprietarul siteului trebuie sa se asigure ca se incadreaza in aceste reglementari, ce anume trebuie sa acopere ca sa fie complet compatibil reglementarilor? Se stipuleaza undeva exact ca proprietarul siteului este raspunzator de siteul sau, indiferent de faptul ca in cea mai mare parte din situatii un proprietar de site nu este familiarizat cu ce este un site efectiv, cu termeni tehnici etc?
Buna ziua,
Doresc sa stiu in cazul unui site, indiferent de categoria acestuia, asupra cui cade responsabilitatea ca acesta sa se alinieze la noile reglementari GDPR? Asupra proprietarului siteului (pers fiz sau pers jurid) sau asupra realizatorului acestuia? Luand in calcul ca nu exista un contract de mentenanta proprietar site si firma realizatoare a siteului.

Multam!