avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 865 soluții astăzi
Forum Activitate ANISOARA MUNTEANU

Activitate ANISOARA MUNTEANU

Buna ziua ! Sotul meu a facut acum 8 ani cred un imprumut la provident de 6 mil sau 600 lei , imediat dupa ce a facut imprumutul a parasit tara nu a platit nici o rata ! In tot acest timp nu am primit nici o instintate cat are de plata . Noi nu locuim in tara si luna vitoare mergem in tara , dorim sa achitam aceasta datorie dar nu stiu la ce sa ne asteptam ? Cam cat sa fi crescut comisionul lor de la cei 6 mil ? Multumesc
Buna seara, deja a fost executat silit de saptamna aceasta are contul blocat si oprire pe salar , am de recuperat undeva la 200 mil pana acum ! Chear daca cere program de vizita intre el si copil este o distanta de 1500 km , deci asta nu va fi posibil ! Nu am de gand sa ma intorc prea curand in tara ! Am sa merg la autoritati aici sa vad cu ce ma pot ajuta ! Multumesc tare mult !
Buna ziua , sunt sigura ca aveti dreptate pana acum nu am stiut acest chestie ca el poate sa ceara custodia comuna ! Am vb cu avocata mea acest aspect , suntem sigure ca decizia de acum 5 ani nu o mai poate schimba ! Situatia lui difera un pic fata de acum 5 ani , are un servici stabil si inca 2 copii in grija , dar are 2 dosare penale care nu au legatura cu mn ! Trebuie sa fie o legatura intre eii ca el sa ceara custodia comuna pt copil ! Nu concep ideia ca copilul sa stea 1 ora in prezenta lui ! Doamne fereste ! Are un baietel de 2 ani copilul are in mana o sabie iar poza este pusa pe fb ! Si inca foarte multe dovezi care le voi aduce in fata instantei sa demonstrez ca el nu are treaba cu cuvantul "tata " ! Multumesc o seara buna !
Pentru peultimul raspuns , domnul acum 5 ani nu s-a prezentant la proces desi stia de el , inainte de procesul de custodie am avut la diferenta 1-2 saptamani proces pt ordin de restrictie a fost informat despre al 2 proces , eu sunt plecata din tara de 4 ani ( am depus acte aici pt optinerea cetatenie eu si copilul ) in cazul meu fiul nu isi cunoaste tatal natural , nu cred ca instanta ii va da castig pt custodie ! Pt ultimul raspuns va spun asa si la copilul meu nu a platit 5 ani nimic si nici inainte nu ma ajutat cu nimic la cresterea lui , find separati de cand copilul avea 6 luni ! Acum vrea ori test ADN ori vrea custodia la copil ! Eu fac si testul ADN daca asa doreste instanta , dupa aia cer eu daune morale si nu ma joc ! Asa sa faceti si dv ! O seara buna !
Buna ziua , o persoana apropiata doreste sa de divort ! Persoana acesta nu mai locuieste la domiciliu impreuna cu sotul de apx . 2 ani ! Sunt casatoriti de 30 ani , nu au copii minori si nici bunuri de impartit ! Singura problema este ca partenerul nu doreste acest lucru ! Cam cat costa estimativ divortul ?multumesc
Buna ziua , cea mai buna intrebare din ultimi 5 ani ! Eu locuiesc in Germania de 4 ani , in acesti 4 ani am facut numeroase plangeri ( cred ca 6-7 ) dar din cauza ca domnul nu avea un servici stabil nimeni nu ia facut nimic , pt plangerile facute de avocata mea imi venea raspuns doar neinceperea urmarei penale ! Acum de 1 an are un servici stabil destul de bine platit , nu plateste deloc pensia alimentara ! Plus de asta imi spune ca ma da el pe mn in judecata acum ca vrea custodia la copil si este ultimul an cand mai ies cu copilul din tara! Multumesc sper ca ai inteles cate ceva !
Multumesc tare mult pt raspunsul dv ! Sper ca fie executat silit inainte ca el sa deschida alt proces , sau ce doreste sa faca ! Multumesc mult o seara buna va doresc!
Multumesc tare mult pt raspunsul dv ! Reprezentantul meu avocata a spus ca saptamana aceasta va fi executat silit ! Domnul acesta face tot posibilul sa ma incurce, ba deschide proces el ca vrea custodia ba nu este copilul lui , profita de situatia mea ca sunt stabilita in alta tara ! Multumesc mult , o seara buna va doresc!
Minorul are domiciliu stabilit de instanta la mine , el nici macar drept de vizita nu are ! Copilul este in grija mea de cand avea 6 luni si acum are 9 ani jumatate sunt stabilita in Germania de 4 ani , copilul merge aici la scoala ! Daca el ma da in judecata si vrea custodia el a copilului o poate optine? Desi el nu a platit pensie alimentara in 5 ani niciodata , nu se cunosc tatal si fiu ! Imi este greu sa cred ca instanta ar schimba custodia copilului care tata ! Multumesc pt raspunsul dv !
Buna ziua , am o decizie definitiva si irevocabila pt custodia copilului, de 5 ani am aceasta decizie acum depus actele pt executarea silit, in acesti 5 ani nu am primit deloc pensia alimentara pusa de instanta , acum fostul sot a aflat de executare si doreste sa atace decizia instantei din 2013 spunand ca nu este copilul lui , desi eu pot demonstra contrariu prin testul ADN . Mai poate ataca decizia care este irevocabila? Si inca o intrebare mai am primit acordul judecatorului pt executatrea silita cat mai dureaza pana la executarea in sine? Multumesc tare mult !