avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate Oana si alexis

Activitate Oana si alexis

Bună seara!dosar pt neplata pensiei alimentare ajuns in judecatorie ,ce poate face tatal sa nu fie condamnat?
Bună ziua!!cum.as putea sa ii reduc tatălui programul de vizita??deoarece de câte ori copilul pleacă la tatăl sau nu face nimic din ceea ce ar trebui sa aibă pregătit pt ziua de luni.
El nu avea loc de munca nici în momentul când am divorțat, dar a fost deacord cu suma stabilita de instanta ,iar acum zice ca îmi va scădea pensia .Se poate,?
Bună ziua!am o neclaritate...poate tatăl sa scadă pensia alimentara copilului ?
Buna ziua!cum se calculează pensia alimentara la un copil când tatăl nu are loc de munca?
Bună ziua!tatăl vrea sa renunțe la tutela copilului. Mai este obligat sa plătească pensia de întreținere?
Răspuns la discuția Pensie alimentara
Am uitat sa mentionez ca lucreaza fara carte de muncă!
Buna seara!!sunt divorțat de 2 ani si domociliul minorului este la mine cu drep de vizita tatal...acesta plateste pensia alimemtara din 3 in 3 luni .ce pot face??si cum pot recupera lunile care nu le plateste??
Si daca doresc sa ma stabilesc in străinătate??ce trebuie sa fac??avem custodie comuna dar el nu o exercită.va multumesc
Buna !!cum pot obtine actele necesare pt a calatori cu copilul in strainatate atata timp cat tatal nu vrea sa mi le acorde.specific ca nu ii plateste pensia ai nu il vede decat pe camera el giind plecat din tara.multumesc