avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate SFARTZ ANDREEA

Activitate SFARTZ ANDREEA

Răspuns la discuția concesiune
multumesc. asadar sa le dau suficiente motive pentru a fi deacord cu propunerea mea?
Discuție concesiune
buna seara! spuneti-mi, va rog, unde as putea gasi o lista oficiala in care sa fie mentionate toate spatiile ce pot fi luate spre concesiune de la public pentru privat. exista o asemenea lista? sau ce ar trebui sa caut in cazul in care eu am nevoie de o cladire pe care o vreau de la consiliul local? va multumesc anticipat
Răspuns la discuția CRESA
asadar, ma indrumati catre o comisie anume?
Discuție CRESA
Buna ziua, revin la amabilitatea d-voastra si va cer un nou set de informatii referitoare la conditiile infiintarii si functionarii unei crese pt copii 0-4 ani, in regim privat.
- Se poate infiinta asa ceva si in tara noastra, fara a fi necesar un vagon de avize, avize aproape imposibil de obtinut?
Va multumesc anticipat!
Discuție centru de zi
Buna ziua!
As vrea sa stiu daca exista o lista cu documnetele necesare infiintarii unui centru de zi pentru copii .
Răspuns la discuția societate comerciale de tip
M-ati putea indruma catre vreun site sau institutie abilitata sa imi ofere consultanta necesara?
Va multumesc,
Buna ziua, spuneti-mi, va rog, daca pot s ainfiintez o societate comerciala care sa aiba ca activitate principala - supraveghere copii - (supraveghere, masa, joaca, somn) pt copii cu varsta max. 7 ani. Consider asta o alternativa la gradinita particulara , aceasta din urma implicand multe costuri si conditii cam greu de indeplinit si cel mai important...multe autorizatii.
Exista vreo posibilitate sa realizez aceasta activitate si daca da in ce conditii?
Va multumesc.
Răspuns la discuția cum fac?
vreau sa zic ca nu are documentul doveditor...scoala a facut-o in alt judet si acu are vreo 40 ani...
Discuție cum fac?
cum sa -i faca o carte de munca daca nu are nici un act de studii unui angajat?se poate?
contractele de munca pt angajati mi le vor da cei de la ITM? sau trebuie sa ma duc eu cu ele atunci cand fac angajarile?:hm: