avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate tiramis2002

Activitate tiramis2002

Bună seara!Soacra mea lucrează la un magazin alimentar împreună cu alta persoana in schimburi,iar în urma inventarului a ieșit lipsa o suma de bani.A semnat împreună cu colega să plătească o suma lunar...Problema e că șeful o terorizează că nu va putea pleca că e sluga lui și injurii...Are probleme de sănătate și trebuie să se interneze..El o acuză că e vrăjeală că sa nu plătească....Va rog un sfat...Va mulțumim!
buna ziua!ma numesc cristina si as vrea sa va adresez o intrebare:eu si sotul meu suntem plecati in strainatate.avem o firma de taximetrie care o conduce prin imputernicire o persoana din ro.cum pot verifica daca aceasta persoana are la zi platite toate contributiile,impozite ,asigurari de sanatate...etc?
Răspuns la discuția firma fara activitate!
va multumesc tuuror pentru raspunsuri!

Răspuns la discuția firma fara activitate!
revin cu cateva lamuriri: am infiintat firma in scopul cumpararii unor masini de taxi asteptand eliberarea licentei. Asta se intampla acum un an.Intre timp licenta nu a iesit si eu platesc un administrator si o contabila si in plus vreo 3 mil si ceva la 3 luni.ce pot face in cazul asta?licenta poate sau nu sa iasa....
va multumesc!

buna ziua!
as avea o nelamurire: am o firma care nu are activitate.Sunt obligata sa platesc contabila si administratoare pana la ineperea activitatii?multumesc anticipat!!!!
Răspuns la discuția nu mi se plateste chiria!
multumesc pentru raspunsuri tuturor!
Răspuns la discuția nu mi se plateste chiria!
multumesc de raspunsuri!
Răspuns la discuția nu mi se plateste chiria!
multumesc de raspuns!stiu ca e situatia nu e tocmai roz dat fiind faptul ca nu am facut nici un contract...dar vroiam sa stiu daca in situatia de fata pot face ceva!
multumesc!!!
buna!v-as ruga daca puteti sa ma ajutati cu un raspns:am dat in chirie un apartament,primele 2 luni a platit, apoi imi spune ca a ramas fara job si e in proces cu angajatorul,au trecut alte 2 luni si nu "are" de unde sa plateasca.Are o masina care i-am propus sa o vanda sa ma plateasca.pot face un contract cu ea la un notar ,ca in cazul in care pana la o anumita data nu imi plateste, sa iau masina?mentionez ca nu am declarat apart pentru dat in chirie.ce ma sfatuiti?multumesc
BUNA ZIUA!VA EXPUN PE SCURT PROBLEMA:FAMILIA MEA ARE UN PAMANT PE CARE ARE UN TITLU DE PROPRIETATE.ALTA PERSOANA ARE SI EA PE ACELASI PAMANT TITLU DE PROPRIETATE.PROBLEMA E CA PERSOANA ASTA A LUCRAT IN PRIMARIE SI AVAND TOT FEUL DE CUNOSTINTE A VANDUT PAMANTUL.DE APROAE 10 ANI PLATIM AVOCATI SI NIMIC.SE PARE CA RADACINILE PERSOANEI RESPECTIVE SUNT F.BINE INFIPTE PT CA NU AJUNGEM LA NICI UN REZULTAT.CUM E POSIBIL ASA CEVA?SA FIE 2 TITLURI DE PROPRIETATE PE ACELASI TEREN?CE POT FACE?