avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate vladutileana@yahoo.com

Activitate vladutileana@yahoo.com

Am fost anuntata ca voi primi aceste salarii,voiam sa stiu daca dupa incadrarea salariala pe care am avut-o conform postului sau dupa marirea salariala de anul acesta avand in vedere ca de pe data de 12 ianuarie sunt in preaviz.Va multumesc!
Buna. Ziua Sunt in preaviz pentru restructurarea postului in perioada 12.01.2022-10.02 2022..Voi primii salarii compensatorii,doresc sa stiu daca aceste salarii le voi primi conform incadrarii pe care am avut-o anul trecut pentru ca eu nu am primit act aditional cu marire de salariu acum,ce alte drepturi mai am? Va multumesc!
Buna seara
Am actiuni din perioada 1991-1994 la o societate de Bere-Spirt(atunci se numea Bere-Spirt S.A.) care la cativa ani mai tarziu s-a inchis.Vreau sa stiu daca aceste actiuni au fost preluate de catre o alta fabrica din domeniu,cum pot afla la care fabrica si cum pot benefia de aceste dividente.
Va multumesc.
Suntem divortati legal de 4 luni,eu am reluat numele anterior casatoriei,toate contractele pentru furnizare sercicii sunt pe numele vechi,iar partajul nu l-am facut pentru ca am apartamentul in vanzaresi si impartim asa cum este corect.In cazul in care apar neintelegeri asupra partajului cum ar trebui sa procedez?
Va multumesc.
Buna ziua..In urma divortului locuiesc inca impreuna cu fostul sot deoarece nu a dorit sa isi schimbe domiciliul,apartamentul fiind in vanzare,acesta fiind primit de la parintii mei dar pe contractul de vanzare-cumparare fiind trecut si el dupa mine.Cand trebuie facut partajul inainte de vanzarea apartamentului sau in momentul cand fac actele de vanzare cu noi proprietari?cum este bine sa procedez? Va multumesc!
Buna ziua
In cat timp trebuie schimbate actele la locul de munca in urma unui divort dupa ce eu mi-am reluat numele anterior,avand in vedere ca in curand schimb acest loc de munca ,ma afecteaza ca nu am schimbat numele la actualul loc de munca pana acum?
Va multumesc.
Va multumesc!

Lăzăruţiu Lucian a scris:

Buna ziua

Nu va afecteaza cu nimic. Veti prezenta notarului sentinta de divort, prin care s-a dispus reluarea numelui la cel purtat anterior casatoriei.

Buna ziua.In urma divortului eu mi-am reluat numele anterior,acum urmeaza sa vindem apartamentul in care inca mai locuim impreuna,ma afecteaza schimbarea numelui in vanzarea apartamentului avand in vedere ca eu sunt prima trecuta pe contractul de proprietar al apartamentului si ce acte sunt necesare pentru vanzarea acestuia ,dupa ce am schimbat buletinul cu noul nume?Va multumesc.
Buna seara.In cat timp se schimba contractele de furnizare servicii(curent,cablu tv,abonamente,etc),contract de munca,daca dupa pronuntarea divortului eu mi-am reluat numele anterior dupa ce imi schim C.I.;ce se intampla daca le schimb mai tarziu,toata acestea fiind pe numele meu fiind casatorita.
Buna ziua.In cat timp de la incheierea divortului trebuie sa schimb contractele:de munca de furnizare servicii(curent,cablu tv,abonamente,credit banca), permis conducere avand in vedere ca nu prea conduc,dupa ce schimb C.I. cu numele anterior.