avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters53045

Activitate ContSters53045

ok,am inteles!
multumesc
Chiar daca sunt pe post de registrator de cativa ani, dau examen de registrator?
Buna ziua,
Lucrez intr-un spital ca registrator medical pe sectie si doresc sa ma mut pe Serviciul primiri urgente in cadrul aceluiasi spital, locul de "registrator" urmeaza a fi scos la concurs.
Cum procedez? Ma inscriu la concurs? Depun cerere de transfer (care nu va fi luata in seama)?
Fiind o instititie bugetara primeaza pilele si relatiile!
Răspuns la discuția Pensionare anticipata
Sincer nu vreau sa se intoarca, dar amentinta ca se intoarce cu intenti nu tocmai ortodoxe pt noi toti (dumnealui are ceva probleme de personalitate)!
Buna ziua,
Ma nevoie de o informatie asa ca va multumesc anticipart!

O persoana (seful meu) care a depus dosar de pensionare - anticipat poate sa revina in campul munci (aceeasi institutie si post) o data ce a venit decizia de pensionare!! ( a facut inventarul si tot )

O zi buna !
Răspuns la discuția Inchidere carte de munca
Va multumesc pt. raspuns!
Buna ziua,
Cat dureaza inchiderea unei carti de munca de catre ITM?
Am inteles ca se duce decizia de catre fostul angajator, iar in functie de aceasta sau si statele de plata se inchide???
:(
Exista model cerere in care sa mentionez NOULUI angajator ca nu am cartea de munca in posesia mea ci este la itm?? Pot exista probleme la angajare datorita acestei situati?
Răspuns la discuția Cat timp este valabila o demisie?
MS Valentin
situatia s-a modificat dat fiind nr. de zile pana la expirarea CIM deteminat pe 15.07.2008 sefa mea mi-a recomandata sa lucrez cat mai pot la ea...iar cand va fi nevoie ma baga in concediu la firma ei si pot incepe in cealalta parte iar contractul acolo sa il incep cu data de 16.07.2008
SE POATE????


iar daca firma a 2-a vrea sa imi incheie contractul cu o data anterioara 15.07.2008 este vre-o problema fiind in concediu la firma 1 ????
Răspuns la discuția Cat timp este valabila o demisie?
buna ziua
daca tot este vb de demisie am si eu urgenta nevoie de indrumare
am cim determinata de 6 luni, expira pe 15.07.2008 intre timp am gasit un alt loc de munca, iar in preaviz nu pot sa stau pentru ca nu mai sunt 15 zile lucratoare si pentru ca trebuie sa ma prezint la celalata firma!!! SA depun demisia cu data de azi...???


ce sa fac?
Răspuns la discuția Incasari plati
MS pt explicatie dar asa fac acum!
eu_ing mi-a zis de 3 facturi si nu stiu ce ar treb sa fie in a 3-a :((