avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Activitate Iulyanf

Activitate Iulyanf

Bună ziua, as dori sa cumpăr un teren dar la momentul tranzacției proprietarul nu poate fi în tara și mi a propus sa mi facă procura. Întrebarea mea este dacă pot fi în același timp și cumpărător și vanzator(procura). Multumesc
Bună ziua, as dori sa știu dacă donația unui teren poate fi atacata și dacă da de cine. Multumesc
Bună ziua, ma poate lamuri cineva dacă exista ceva în legislație cu privire la amplasarea băncilor între blocuri și în apropierea acestora?
Răspuns la discuția Concediu fara plata
Multumesc pentru lamuriri.
Buna ziua,datorita situatiei care s a creat in urma pandemiei ,conducerea societatii la care lucrez ia in considerare trimiterea OBLIGATORIE a angajatilor in concediu fara plata Intrebarea mea este daca e legal ? Multumesc
Răspuns la discuția Succesiune
Mulțumesc pt lamuriri
Discuție Succesiune
Buna ziua ,am o întrebare,la decesul unui părinte care sunt procentele la o dezbatere a. mostenire? În viața au ramas mama și trei copii
Răspuns la discuția Mostenire
Daca renunța toți frațiii la moștenire mai e nevoie de succesiune atata timp cât mama rămâne unicul mostenitor?
Răspuns la discuția Mostenire
Da, mai am 2 frați și doresc să renunț la partea mea in favoarea mamei sau pur și simplu să tenunt
Răspuns la discuția Mostenire
Multumesc ,dar notarul la care am fost a zis că nu se poate fara sa fac certificatul de mostenitor

Iulyanf a scris:

Buna ziua, as dori să știu care ar fi cea mai simpla metoda de a renunța la drepturile succesorale după decesul unuia dintre părinți.Nu mă interesează dezbateri și nici succesiuni vreau doar să renunț......multumesc