avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate luminitasoare

Activitate luminitasoare

Buan ziua, am initiat un proces de divort cu minor in instanta... dat fiind faptul ca dureaza foarte mult, am ajuns la o intelegere cu sotul sa il scurtam si a apela la un notar. Care este procedura mai departe in acest caz? Trebuia anulat in instanta? Si apoi formulat la notar? Ce as putea sa iau ca masuri de precautie in cazul in care iar sotul se razgandeste pentru notar, iar eu anulez deja cererea?! La notar se pot face intelegeri de promisiuni astfel incat sa nu regret ca am anulat procesul in instanta?! E f important sa primesc un raspuns in acest sens! Multumesc mult
Discuție Divort+ partaj
Buna seara, odata ce am deschis in instanta un proces de divort cu minor? As putea adauga in acest dosar si initierea partajului de bunuri comune? As vrea sa scap de tot acest tam-tam cat mai curand posibil.Mentionez ca inca nu am primit primul termen
Buna ziua, imi puteti spune estimativ cam cat este onorariul pentru repreZentarea mamei intr un caz de divort cu minor? Exista in Romania sanse ca minorul sa ramana la tata? Mentionez ca imi doresc copilul sa ramana la mine, custodie comuna,am serviciu stabil, am o conduita buna atat la servici si societate ,sprijin in bunici pentru a ma ajuta cu cel mic cand sunt la munca etc.. va rog sa imi spuneti,care sunt sansele ca cel mic sa ramana la tata. Cel mic poate fi chemat in instanta? Are 5 anisori
Discuție Custodie copil
buna ziua, aveti idee cat poate dura un divort cu minor in instanta de judecata?am depus actele deja la sf lunii noiembrie, cand credeti ca poate fi primul termen?
Buna ziua, am deschis un dosar de divort cu sotul, din care a rezultat un minor. Am cerut stabilirea minorului cu mine, la o adresa unde stam cu chirie( este pe numele meu contractul de inchiriere).As dori sa schimb aceasta adresa, nu mai pot face fata cheltuielilor si as dori sa ma mut la parintii mei. Cum procedez cu aceasta schimbare in dosar? Mentionez ca inca nu au venit si de la protectia copilului si nu am avut inca nici primul termen de judecata! Trebuie facuta o cerere in acest sens?