avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 299 soluții astăzi
Forum Activitate asdre

Activitate asdre

Răspuns la discuția permis european de munca
Multumesc pentru informatii.Deci pentru a obtine blue card trebuie sa fi lucrat deja 1 an in anglia?Din ce m-am mai informat pe net,cea mai buna solutie ar fi PFA(self employed).Imi poate spune cineva pasii care trebuie urmati in acest caz?
Multumesc
Buna ziua
Imi poate spune cineva de ce este nevoie pentru a obtine permis de munca european?M-ar interesa pentru Anglia in particular,ce este nevoie pentru a putea lucra acolo,pentru a te muta definitv practic.
Multumesc
Răspuns la discuția angajare de personal
Si mai apoi,se poate inchide postul?Daca angajatul isi va da demisia?
Buna ziua
Am o firma si as vrea sa angajez o persoana.Poate sa imi spuna cineva ce ar trebui sa fac?Trebuie deschis post?Si daca voi vrea sa renunt la el,postul va trebui inchis?Sau va ramane deschis si va aparea ca liber la fortele de munca?
Am nevoie de o apostila pentru actele unei firme.Trebuie toate traduse in germana.M-ar interesa sa stiu unde pot face asta,probabil la un cabinet notarial,si cat costa.Si cat dureaza procedeul,pe loc sau mai mult timp.
Nu ma pot duce personal pentru a ridica permisul de conducere ce mi-a fost suspendat.Am inteles ca trebuie o imputernicire pentru a merge alta persoana sa il ridice.Intrebarea mea este daca aceasta imputernicire trebuie facuta la notar sau doar semnata de mine.
Lucreaza notarii saptamana asta sau doar de luni?
Răspuns la discuția cod caen servicii web
Da dar care din ele ca domeniu principal?Care se refera exact la asta.
Vreau sa infiintez o firma care sa vanda servicii web,si anume un site de dating pentru care userii trebuie sa plateasca sa se inregistreze.Site-ul va fi pentru germania.Nu stiu ce cod caen trebuie.