avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1212 soluții astăzi
Forum Activitate DoarPala

Activitate DoarPala

Ce este mai bine sa depun daca am luat o amenda data de jandarmeria romana....o plangere contraventionala sau o contestatie????
Imi trebuie un model de a contesta o amenda data de jandarmerie...nu rutiera
Am nevoie neaparat de un model pentru a imi anula procesul verbal....daca cineva imi poate gasi .eu unul nu am gasit pe net.....
Doresc si eu un model pentru a contesta procesul verbal....si nu il gasesc pe google....am sunat la judecatorie si mi sa spus sa caut act contraventional...va rog am nevoie urgent...
Buna ziua...am si eu o problema..
Cand ma aflam in statia de metrou crangasi..3 jandarmi perchezitiona pe cineva....eu mam asezat 4 scaune de ei...dupa sa mi se zica sa nu ma mai uit cand il controleaza ca legea zice/spune ca nu am voie...eu acum am dat drumul la casti si dupa au venit la mine..cum ca am deranjat linistea si ordinea publica cu toate ca stateam pe scaun...am inceput sa filmez...cu toate ca nu doreau asta...mau controlat dupa imi spune daca semnez procesul verbal...eu am ramas masca le tot ziceam ce proces domne....am intrebat cat este amenda...la care unul dintre ei bineinteles eu filmand toate astea spune ca...cat vreau eu...maxim daca e...la care dupa spune ca amenda este pentru ca nu iam lasat pe ei sa isi desfasoare ancheta...dupa am comentat si am spus pei parca era pentru tulburarea linistii si ordinii publice...dupa care au plecat fara sa imi mai zica nimica....si astazi am primit ca am o recomandata la posta ...mi se ia in considerare filmarea....sa facut un abuz in serviciu....stai pe scaun iei amenda...multumesc...daca imi puteti spune ce pot face....o zi frumoasa
M primit o amenda si doresc sa o contestez....si mi s cerut copii dup amend si dupa buletin....si o tax de 20 lei....aceast taxa....trebuie s cumpr timbru sau sa platesc taxa de 20 lei la cec
Am primit o amendă pentru ca am aruncat un Chistoc
As dori și eu ce acte și unde pot intra sa scriu aceea declarație daca ii se spune asa....pentru judecători a...mia cerut copii după buletin după amenda un timbru de 20 lei..Dar nu stiu cum sa scriu acea declarație...exista un tip pe net in care ma pot lua după mea....multumesc