avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 604 soluții astăzi
Forum Activitate roby2019

Activitate roby2019

El a făcut un deviz cu prețul la materiale la fiecare în parte...la unele dintre ele nu a folosit decât foarte puțin...și nu are factura...doar deviz
Bună ziua, s-a contractat o firma sa execute lucrare la casa scării de către asociatie....in deviz au umflat materialele și nu au folosit nici măcar jumate.Apoi ei au zis ca unele aspecte din lucrare nu s a prins în contract cu toate ca am discutat aceste lucruri înainte.. Banii se dau de către administrator după lucrarea recepționate.Cum putem rezolva această speță. Va mulțumesc!
Mulțumesc foarte mult de ajutor!
Este pracic un planseu de 3 m pe 2 care se afla deasupra casei scarii si are rol de a proteja intrarea la bloc pentru intemperii si de accea se va pune deasupra lui la 2,5 m o sarpanta ca o apa ca sa nu mai fie udat deoarece se degradeaza.Aceasta lucrare este facuta cu ajutorul a tuturor locatarilor plus repararea si zugravirea a intrarii casei scarii plus repararea scarilor la intrare.Aceasta lucrare se face cu deviz si cu o firma autorizata in acest sens.Este un bun comun ,iar scopul lucrarilor este de a nu se deteriora foarte tare acel planseu si sa nu se prabuseasca,iar doamna care are acces si ea vrea sa isi faca ca o camera deoarece sunt 3 pereti si practic daca se mai face un zid in fata se poate transforma intr-o camera
Buna ziua, suntem 2 locatari la etajul 1 la care avem acces de la usa de la balcon catre terasa de pe casa scarii.Vecina ar vrea sa isi faca o camera ,iar eu nu sunt de acord. Acum se aduce o firma de renovari de catre asociatie sa puna ca o sarpanta sa nu....
Și dacă vrem sa ieșim din indiviziune ca 2 sa ii dea sulta la al 3 Lea? Cum se procedează și cam cât durează.Daca vrem sa vindem al 3 nu semneaza
Suntem 3 moștenitori la o casa de pe urma bunicului.Noi am împărțit camerele cum am știut fiecare, dar unul dintre noi vrea sa între în partea celorlați. Cum putem sa împărțim prin notar fiecare cota și sa alegem noi 2 ce camera sa aibă celălalt? Sau cum se poate ieși din indiviziune? Menționez faptul ca unul din moștenitori face probleme,amenință că sparge ,el e și hot și noi avem de suferit de pe urma lui.Va mulțumesc!
Sotia mea a dat examen la traseu în Suceava și la picat,se poate programa în alt județ cu viza de flotant pentru a da di nou traseul? Deoarece aici te amână jumătate de an și uiți
Este suficient 43 de semnaturi din 60? aveti o adresa de mail sau un numar de telefon sa imi spuneti va rog cum a-ti procedat?
Buna seara.
Suntem un bloc de garsoniera cu 60 de proprietari si avem repartitoare.Mentionez faptul ca avem gigacalorimetru la bloc ca si alte garsoniere ,dar acestea nu au repartitoare si platesc putin fiind la pausal.Cum putem scapa de repartitoare care sunt niste instrumente aberante in care platim foarte mult din cauza lor