avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate luizacostache

Activitate luizacostache

Va multumesc mult!!
Am o firma noua care deocamdata nu are activitate si voiam sa va intreb cum si unde o pot declara inactiva,ca sa nu mai fiu obligata sa depun acele declaratii pe zero.Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția amenda constructie neautorizata
Va multumesc inca o data pt sprijinul acordat!
Am citit mai demult pe unul dintre topic urile deschise pe acest forum cum ca ar exista o lege care spune ca daca timp de doi ani nu se constata constructia ilegala termenul se prescrie,deci nu se mai poate amenda dupa trecerea celor 2 ani,asa ca va rog sa mi spuneti si mie care ar fi legea respectiva.Va multumesc anticipat!!
Răspuns la discuția mutatie
Va multumesc!
Răspuns la discuția mutatie
Sotul surorii mele este o persoana 'certata'cu legea,iar in privinta mamei si surorii deja suntem in proces pt iesirea din indiviziune din cauza caruia au iesit niste discutii ff mari.Eu nu spun ca i da vreun drept asupra casei voiam doar sa stiu daca au putut legal sa i faca mutatia la domiciliul respectiv,deoarece au oarece antecedente,adica au semnat un contract de comodat cu o firma falsificandu mi semnatura,asa ca nu m as mira sa fi facut ceva si in legatura cu mutatia,si daca intr adevar au facut ceva ilegal ce as putea face mai departe sa remediez'problema'.Va multumesc anticipat
Discuție mutatie
In urma decesului tatalui,eu si sora mea in urma succesiunii am devenit mostenitoare si automat coproprietare ale casei parintesti.Sora me intre timp s a casatorit si i a facut mutatie sotului la adresa in care figuram impreuna cu mama si cu sora ca prorietare.Intrebarea mea este daca au putut face aceasta mutatie fara acordul meu si daca nu ,ce as mai putea face in situatia de fata?
Cum adica 'imobilul nu va fi estimat la valoarea sa reala in proces'.adica evaluatorii desemnati de instanta nu si fac treaba ca lumea sau ce anume?
Mai sa fie :-/este leguitorul asta asa destept?:yeah::slap:

Ma indoiesc,si mai ales nu cred sub nici o forma ca se gandesc macar un pic la viitor.
Mi se pare foarte abusrda aceasta hotarare,daca vreau sa privesc si sa observ flora ma duc la Gradina Botanica si cum spunea si catalin_just in tarile civilizate ai voie sa te asezi pe iarba.Oricum nu mi ramane decat sa astept sa intram si noi in randurile tarilor civilizate.Multumesc mult pentru raspuns!