avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Activitate maria31

Activitate maria31

vreau sa mentionez ceva la cretificatul de nastere...se cere certificat european...adica acelea albastre...daca nu aveti va trebui sa obtineti din Ro,de la primarie..casa de piatra...=D> si La Multi Ani
Răspuns la discuția procura speciala
multumesc mult d-nei avocat
Răspuns la discuția procura speciala
multumesc frumos pentru raspuns.:)
Răspuns la discuția procura speciala
Buna ziua.."imputernicesc cu depline puteri pe....ca in numele meu si pentru mine sa poata semna oriunde va fi necesar in vederea rezolvarii a oricaror acte necesare fiului meu....In acest scop mandatara mea va face cererile si declaratiile necesare,va indeplini orice formalitatise vor impune si va semna pentru mine oriunde va fi necesar,semnatura sa fiindu-mi opozabila",cam asta e scris in procura facuta de el...intrebarea mea mai urmatoarea:procura fiind pe numele meu de fata,iar eu recasatorindu-ma mai e valabila...multumesc mult
Buna ziua si bine v-am gasit!!!va rog sa-mi da-ti un raspuns---pentru declaratia de trecere a frontierei(pt.minori)la notar trebuie si semnatura tatalui,din moment ce eu am procura speciala de la el,in care e specificat ca pot semna orice act in numele lui si pentru el...multumesc anticipat
stimatii mei,va scriu deoarece nu stiu ce e mai bine..mama mea are 56 de ani(batrinete si 21 ani lucrati(pe cartea de munca)si 4 copii crescuti pina la 18 ani.din ce am inteles la directia de pensii la 57 ani si 3 luni are sanse de iesire la pensie..daca e asa ce se va intimpla sau cu ce o va afecta sau nu o va afecta pensia de boala???mentionez ca pensia de boala nu o are facuta inca,ci acum umbla pe la comisi;):toate cele bune,tuturor!
Răspuns la discuția DIVORT
Buna ziua!nu vreau sa critic sau sa dau sfaturi,dar in situatia dumneavoastra eu cred ca ar fii mai bine daca ati pune punct intilnirilor pina dupa divort.Astfel nu ve-ti da motive sotului pentru nimic rau(cearta,probe contra la divort...etc)! O zi buna tuturor
Răspuns la discuția iesire din tara cu copil minor
Buna ziua tuturor!Pentru"Ramonab"am ceva de zis...aceeasi Actiune de a trece copilul pe numele meu de fata am facut_o si eu!Cu tatal de mina am mers la tribunal(la termenul stabilit)el spunind ca e de acord cu Procedura iar d_na presedinta ne_a respins Actiunea...X-(..si totusi am mai aflat ceva dupa aceea:).Chiar daca minorul era pe numele meu ,la Vama,pt.vamesii trebuia "declaratia de la tata"...asa e oficialul articol..deci tot de el nu scapi asa usor!multa bafta
:love2:Sti...sefa mea era in aceeasi situatie,dar s-a resemnat spunind."un lucru nu a facut Dumnezeu..Sa-npace nora cu soacra"..are dreptate si ea,nu?..multa bafta!:wave:
:thumbup:Am inceput duminica cu bine intrind pe Forum!Am gasit o "problema" nu iesita din comun(deoarece mii de femei ne dam de ea,dar am vazut cele mai tari raspunsuri!sincer trebuie sa fii tare si sa i-ei aminte la ce spun doamnele avocate..care ti-au dat raspunsuri cum nu se poate mai prietenesti si absolut reale..multa bafta si nervi tari!:wave: