avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate Adriana ioana

Activitate Adriana ioana

Bună ziua,ma puteți ajuta am un copil care nu a primit alocația de stat de 1 an pentru ca era trecuta pe numele tatălui și noi nu mai stam împreună de 3 ani iar cei de la posta nu a vrut sa mi o dea din cauza lui,ce pot face?Va mulțumesc
Buna ziua,sunt separată de sotul meu de aproape 2 ani timp in care el și a sunat copilul doar de 3ori,alocația e pe numele lui și de anul trecut nu am mai primit alocația pentru ca el nu a binevoit sa isi schimbe buletinul si sa comunice datele poștei de unde aparțin,unde trebuie să mă adresez.Nu sunt divorțata din cauza problemelor financiare,nu sunt angajată pentru ca am probleme cu un ochi dar am grija de bătrâni fără carte de munca
Va rog să mă lămuriți,pentru schimbare de buletin îți trebuie certificatul copilului de naștere
Buna seara,am lucrat 12 zile la o patiserie inca de prima zi mi s.a spus ca am deja contract de munca dar eu nu am semnat nimic si nici nu am vazut acel contract.O sa iau ceva bani pe zilele lucrate si cam cat,tin sa mentionez ca mi s a spus ca,contractul e facut cu minimul pe economie
Buna seara, soțul meu când l am cunoscut avea datorii la banca daca divorțez de el banca o sa poată să îmi ia casa?
Răspuns la discuția Nu știu ce să fac??
El muncește în construcții, bătrânii sunt invalizi și eu merg 3ori pe zi 2 km că să am grijă de ei și cam 3 ore dimineața, amiază și seara lipsesc de acasă și copii stau singuri.Copii au 11 respectiv 8 ani
Buna ziua,nu mă mai înțeleg cu soțul meu absolut deloc nu mai contribuie cu nimic în casă,eu lucrez având grijă de trei bătrâni poate să zică că, copii stau singuri in casă daca divorțez de el o sa poata să îmi ia cel de-al doilea copil pentru că tot așa îmi zice că dacă îl scot din casă ia și copilul,primul fiind dintr-o relație anterioară.Ce pot face in acest sens
Răspuns la discuția Va rog sa mă ajutați?
Va mulțumesc frumos pentru ajutor.O seara buna sa aveți
Răspuns la discuția Va rog sa mă ajutați?
S au anual daca se poate plati și unde sa mă interesez
Răspuns la discuția Va rog sa mă ajutați?
Îmi puteți spune cam de ce suma este vb

Dapix a scris:

Da, se poate plăti lunar stagiu de cotizare, dar trebuie minim 15 ani.
E cam scumpă contribuția lunară.