avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian 13

Activitate Adrian 13

Bună seara am o întrebare pentru o operație de hernie cât se plătește concediu medical???
Bună ziua am o întrebare sa făcut o plată din greșeală către Telekom,.. Acum fiind client Orange România Communications am solicitat în scris către Telekom restituirea sumei de 639 lei. am trimis chitanțele cum sa efectuat plata. Am primit un răspuns sec că plata se procesează în 30 de zile, termenul este aproape terminat și nu mi sau virat banii înapoi, ce mă sfătuiți?
Bună ziua am o întrebare cum pot verifica vechimea în muncă și stagiul de cotizare. Va mulțumesc!
Bună ziua am o întrebare, sunt angajat la o SC. contractul este pe o perioadă determinată care expira peste câteva zile am colegi la care sa prelungit contractul cu 4luni iar la unii pe perioada nedeterminata, întrebarea mea este pe perioada stări de alertă se poate prelungi contractul de munca sau o să primesc un răspuns din partea SC. sa îmi caut altceva de lucru. Vă mulțumesc!
Bună ziua am o întrebare legata de o poprire. Situația în care ne aflăm fiind declarata starea de urgență executorul judecătoresc mai poate sa îți pună poprire pe salariu. Va mulțumesc
Bună ziua am o întrebare legata de o poprire. Situația în care ne aflăm fiind declarata starea de urgență executorul judecătoresc mai poate sa îți pună poprire pe salariu. Va mulțumesc
Răspuns la discuția Intrebare
Înseamnă că singura vina ii a mea ca trăiesc în România
Răspuns la discuția Intrebare
Mizează pe faptul ca sunt o persoana simpla, salariu minim pe economie ce probleme pot sa le fac.
Răspuns la discuția Intrebare
Și nu cred ca nu se poate face nimic în data de 24.12.2019 am sunat BEJ a răspuns un domn foarte politicos sa merg la banca sa scot un extras de cont ca nu se poate asa ceva într-adevăr pe extrasul de cont apare suma ce a fost virat în contul ex. Judecătoresc am sunat înapoi la BEJ. Unde de data aceasta a răspuns o doamna care a fost foarte deranjata de problema mea și a spus ca nu se poate absolut nimic nu știu de ce a fost asa de deranjata probabil era zi scurta la birou, probabil sa gândit ca sunt prea mic nu pot pune probleme prea mari.
Răspuns la discuția Intrebare
Am vorbit cu executorul judecătoresc și a spus ca nu se poate face nimic și dacă aduc adeverință banii au fost virați