avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Activitate Marius Mihai

Activitate Marius Mihai

3 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar daca angajatorul a incheiat contractul pentru 8 ore, inseamna ca angajatorul a apreciat ca exista sarcini care trebuie indeplinite in acest timp intreaga luna. Altfel incheia direct pentru 4 sau 6 ore. Cred ca nu este vina angajatului daca angajatorul nu se organizeaza eficient sa asigure front de lucru pentru 8 ore
3 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
Documentele nu sunt proprietatea președintelui sau administratorului ci ale asociației care este compusă de fapt din proprietari.
Ce fel de date vreți sa protejați? Numele și prenumele vecinilor care sunt oricum afișate și cunoscute? Numărul de persoane care sunt oricum cunoscute și afișate, sau ce alte date... ?
Mie mi se pare , mai degrabă , că încercați să găsiți un motiv să refuzați solicitarea unui proprietar. .







Quartila a scris:



Ion Artene a scris:

Poate imi puteti raspunde clar .... care din seria de documente mentionate nu pot face decit obiectul unei consultari la sediul administratiei , deci nu se pot da in copie la solicitare.Mulrumesc.


Pe scurt, niciunul nu face obiectul consultări la sediul administrației.
Toate pot fi eliberate în copii către solicitant.

Apoi, nu vad de ce v-ați ascunde. Ce credeți că se întâmplă dacă vede lista cu active și pasive ?
Sau celelalte documente .



Cota indiviză nu-i poate fi transmisă?
Cred că la asta se referea doamna, ca apoi ieșirea din indiviziune să se facă între tată și fiică.
Nu aveau de ce sa scrie, pentru tulburarea linistii publice nu aveti dreptul la jumatate din minim
9 din 9 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu cred că nu trebuie sa va lăsați purtat in acțiunile dvs. nici de orgoliul dvs nici al copilului Eu sunt sigur că a meritat acea pedeapsa, care, fie vorba între noi se practică dintotdeauna pentru obrăznicie, impertinenta, tulburarea orei sau alte fapte asemănătoare pe care adolescenții le săvârșesc din teribilism sau din lipsa de respect..
Conentrati-va pe bagajul etic și moral al copilului. Asta chiar contează în viață și lăsați rofesorul să-și facă treabă la clasă.
Legea prin care ați fist sancționați NU prevede plata a jumătate din minimul amenzii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din ceea ce spuneti exista sanse reale ca ce s-a construit sa nu aiba documente legale. In plus, daca mansarda s-a edificat pe un bloc contruit anterior, absolut toti proprietarii vor trebui sa fie de acord sa-si vanda cotele parti comune indivize,Apoi se face documentatia pentru reapartamentarea imobilului, toate aceste actiuni necesitand timp si nervi .
Daca e un imobil nou e si mai suspect ca nu este intabilat...clar va va crea probleme.
Informati-va foarte bine!
Răspuns la discuția Zgomot clopote ora 6.00
dan_crihan a scris:

Muezin au musulmanii, armenii sunt printre cei mai ferventi ortodocsi, de aceea si au supravietuit atator prigoane. Si in centrul capitalei sunt doua manastiri cu ritualurile specifice (clopotele bat la fiecare ora),si un numar apreciabil de biserici. Cand se aud clopotele inseamna ca traiesti, caci dincolo .... o sa fie o liniste de te saturi.


Sunt de acord cu Dan!
Răspuns la discuția Succesiune imposibila
AliaXa a scris:

Nicio idee? La intrebari usoare stiu si eu sa raspund.


Neinformatul, daca nu este curios, nu este informat destul!

De aici si lipsa de idei, cred.
Dupa ce reusiti, sunt convins ca veti aduce un plus de valoare acestei platforme , prin a ne invata cum ati izbandit.