avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1188 soluții astăzi
Forum Activitate Ghipsa

Activitate Ghipsa

Citez că protecția copilului i permite vizita la mama unui copil care a împlinit vârsta de 18 ani,Dar mai are un băiat de 14 ani cu probleme medicale !Care dinsului nu i se permite să își viziteze mama,Domana Avocat ce ne sfătuiți in legătură cu protecția copilului să permită vizita copilului ,Ce demersuri trebuie făcute ,Motivul luarea copiilor către protecția copilului,A fost și declarat, Neîngrijirea și spălarea copiilor etc,

AV. GABRIELA GERBER a scris:

Nu stiti dvs dar cu siguranta stie mama, cert e ca protectia copilului nu scoate copii din mediul familial fara un motiv serios.

La Protectie tb sa discute, sa vada ce poate face, ce consiliere psihologica spre a putea reintegra copii in familie.

Pana nu dispar motivele pentru care copii au fost dati in plasament nu se pune problema de a fi luati la domiciliul mamei.



Buna ziua am o nedumerire referitor,Daca la o persoana ia luat copii protecția copilului,Și sunt și la ora actuala in plasament,Mama respectiva în cauza ,Are voie sa i se permită de catre , Asociația protectia copilului,Sa i se permită copiilor dânsei săi ea acasă în vacanțele de Paste și Crăciun, Menționez că și mai sus am specificat,Că nu știu mai exact motivul in care la acea dată sau ora , Asociația protectia copilului ia luat copiii,Mamei respective în cauză menționată???
Buna ziua am și eu o întrebare dacă două persoane ,Se bat și una dintre ele ajunge să-și taie venele din cauza că o determina ceva să se sinucidă Se depune în codul civil că a decurs la sinucidere din cauza ,Că sau bătut va rog frumos un rasp
Buna seara numele meu este Cosma Ioana ,Am fost căsătorită 6 ani legal din care sa constat un copil ,In urma netelegilor cu Soțul el a constatat sa divorțeze de mine ,Pe motivul că nu eram o mama buna,Și el în urma acuzațiilor aduse ,Tribunalul a decis să rămână copilul la el ,Eu daca acuma fac recurs pe baza multor probe că cum el nu s-ar ocupa de copil ,El de atunci și până acuma a mai fost încă o dată căsătorit din care sa constat încă un copil ,Și a divorțat și de nevasta al 2 pe baza probelor că el l-ar fii înșelat etc ,Nevasta al 2 la dat în tribunal ptr tutela copilului ,La ora actuala este in tribunal și cu ea ,Mai am castig de cauză daca fac acum recurs pte tutela copilului pe baza multor probe va rog frumos să-mi răspundeți urgent ???
Bună ziua am nevoie urgent de un răspuns .Daca îndeplinesc condițiile ptr bursa fetiței mele ptr Bursa socială.Locuiesc doar eu și fetița venit net pe luna este de 16000 de lei nu am casă,nu am terenuri agricole sau vehicule .Și au spus că nu mă încadrez că fetița mea cu media 9,56 pe semestrul 1 că sa ia și bursa de merit ,dar bursa socială nu a primit va rog frumos un răspuns .Are doar bursa de merit .Alți copii iau și bursa socială dar spun că nu mă încadrez .Și alți iau bursa cu teren agricol și casă și mașină în curte dar eu zic că nu mă încadrez ce se întâmplă aici
Bună dacă am oprire pe cont toți bani ce Ami intra an cont sunt opriti și Banca nu Ami poate da banii.ex daca Ami intra salariu


Tatăl cere un test de paternitate cat costa cel mai ieftin va rugam sa ne ziceți și unde se face este ai la domociliu