avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Activitate any_eladia

Activitate any_eladia

buna seara...vroiam sa stiu daca stie cineva cand se va mai da examen de admitere la inm?
anul trecut s-au afisat mai devreme?asta inseamna ca anul acesta nu se mai da examen?
....multumesc anticipat!!!
admitere la magistratura dau cei cu 5ani vechime in sistemul juridic...
iar admitere la inm dau cei fara vechime,,,, difera programa
350ron anul trecut...iar anul acesta a fost stabilita taxa de 400ron.
va dati seama ce ar insemna o taxa de 20mil vechi la un nr de 2260 candidati care au fost anul trecut?
nu ar mai avea pretentii la "taxe" in plus...cred
buna...ma bucur ca ai deschis discutia despre acest subiect referitor la modul de invatat, avem acelasi stil,eu prind mult mai bine cand scriu,am sustinut 2licente si am luat cu note destul de bune doar cu acest mod de a invata...
dar imi era teama ca aici fiind mult mai multa materie de parcurs poate gresesc apucandu-ma sa scriu,
din ce carti sau mai exact ce autori studiezi?
...iar in legatura cu suplimentele de memorie nu e nimic de ras in asta, eu chiar le recomand persoanelor care simt nevoia, dar mai mult cele pe baza de plante si anume ginseng, sunt ff bune. o zi buna!
spor la invatat!!
buna seara ...tuturor!
as avea si eu o intrebare...nu prea potrivita pentru acest moment...dar...totusi: stie cineva cand se vor mai face inscrieri pentru inm?sau..in ce perioada se va da examen?
multumesc anticipat!
buna ziua! tuturor celor care asteapta un raspuns bun astazi, va doresc sa aveti intradevar o zi buna, cu rezultate deosebite!
asta imi doresc eu si voua la fel !
banuiti pe la ce ora o sa se afiseze? daca aveti un raspuns si pentru mine,va rog sa mi-l spuneti!
va multumesc!
Răspuns la discuția admitere magistratura
multumesc frumos pentru informatii!
mult succes...tuturor!
buna... imi poate spune cineva adresa exacta unde se sustine examenul de admitere la magistratura?la institutul national de magistratura? sau..la consiliul superior de magistratura?
multumesc!!
Răspuns la discuția drept.admitere magistratura
multumesc!...bafta tuturor
am si eu nevoie de putin ajutor.....dk se poate ..bineinteles.
nu prea am timp de mers la biblioteca,dar m-am inscris la magistratura,am nevoie de materiale,dk ma poate ajuta cineva care si-a scos ceva de prin carti sau de pe net.ast rasp.
cu respect...va multumesc!