avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate Bitu10

Activitate Bitu10

Bună ziua,nu înțeleg un lucru .....în fiecare luna cei de la primărie trimit executorilor suma de 600lei ,iar restul din salar mi-l virează în cont bancar ,la care și din acest cont bancar același executor îmi retrage lunar încă 130lei tot ptr acea proprire....am socotit luna aceasta suma întreaga proprita minus ce îmi retrage și am descoperit ca doar cei 130lei sunt scazuti din suma întreaga însă ceilalți 600lei ,parca nici nu ias avea, undeva pe drum dispar și nu e de luna curenta.....cui as putea sa ma adresez sa vad care e problema?!mulțumesc ptr răspuns
Bună seara....referitor la acest card ptr plata facturii la lumina ce beneficiază și copiii cu dizabilități.....în imobilul ce locuim de 23 ani este ca și proprietar fostul socru însă factura o plătesc tot eu de tot atâția ani,adică mai pe scurt el este proprietar pe doua locuri de consum dar cu cod de client diferit, copilul ar beneficia de acest card ?!mulțumesc
Sechestru autovehicule.....bună seara, am două executări diferite, la două bănci diferite însă același executor,mia fost trimis un al doilea sehestru pe mașini, sa le trimit actele și cheile împreună cu dublura lor la adresa executorului din sv......am încercat sa trimit un e-mail însă destinatarul e invalid .....este posibil sa se impună sechestru de n ori pe mașini?!ele sunt doar înregistrate doar la primărie dar în circulație a rămas doar caroseria la una din ele,mi sa spus sa aju g la sediul din Suceava sa depun actele și cheile însă nu am cum și cu ce din motive medicale.......ce pot face ?mulțumesc frumos
Bună seara, în 2018 am făcut o descoperire de cont și un credit nevoi personale, un an am fost cu plățile la zi ,și de atunci și pana sa ma trezesc cu 2 înștiințări din partea unui executor, am plătit lunar 300lei. La primirea acestor doua înștiințări mi sa pus prorire pe trei conturi, din care pe unul încasez salariu de asistent personal, în concluzie pe lângă cei 300lei cei oprea automat banca, acum și tot salariul....am vb cu angajatorul renunț la cont și sa revin la plata "în mână ",ptr ca fiind divorțată și având în grija doi copii din care unul este cu probleme,nu voi avea cu ce plăti facturi, și tot ce au nevoie copii.....în cazul meu ce ma sfătuiți?!as putea să-mi dau demisia?!cu executorul am vb iam spus situația dar degeaba, angajatorul tot la executor ma trimite sai spun ...mulțumesc
Bună ziua, am 3 propriri pe cont,tot salariul de 1700lei, executorul judecătoresc fiind de la Suceava, mi sa comunicat sa ma deplasez pana acolo cu acte doveditoare, stare materiala ,bunuri imobiliare......însă de 3 ani sunt divorțată, am în întreținere 2 copii din care unul este cu certificat.vreau sa știu este corect să-mi pună proprire pe tot salariul, ca inafara de alocații alt venit nu am....am nevoie de sfaturi mulțumesc frumos și dacă am greșit în descriere ma scuzați