avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Activitate d55555

Activitate d55555

Buna ziua.Prin cererea de apel pot fi aduse noi critici in afara celor invocate in prima instanta, critici la care sunt depuse noi inscrisuri Multumesc
Buna ziua.As vrea sa mai depun inscrisuri noi la dosar.Mentionez ca sunt in faza apelului.Am depus apelul si rapunsul la intampinare, iar prima infatisare este in luna martie 2022.Ce trebuie sa fac pentru a admite instanta inscrisurile depuse?Ce cerere trebuie sa depun,in cate exemplare.Multumesc
Buna ziua.Dupa fixarea primului termen in apel pot depune cu cel putin 5 zile inainte de primul termen concluzii scrise/prescurtari scrise/note de sedinta.Multumesc
Buna ziua.As vrea sa intreb daca pot depune inscrisuri noi care sunt articole din ziare, declaratii de presa aflate pe diferite pagini de internet daca fac capturi de imagini si trec sursa de provienenta respectiv pagina web si ma semnez pentru conformitate cu originalul si cer instantei incuvintarea lor,instanta poate sa le accepte ca inscrisuri noi?Multumesc
Buna ziua.Am depus o cerere de apel in care am pus inscrisuri noi.La cererea de apel intimata a depus intampinare, la care am facut raspuns la intampinare unde am depun inscrisuri noi.Prima infatisare la Curtea de Apel va fi in data de 03.03.2022.Intrebarea este daca se va tine cont de inscrisurile noi depuse si daca mai pot depune inscrisuri noi inainte de termenul de 03.03.2022.
Multumesc