avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Activitate 7890

Activitate 7890

Offfff. neavând parohie, dar cu drept de a sluji( chiar oficiază slujbe duminica+sărbători),unde ??? ** fix la Mitropolie- adică eu nu mai pot merge..... și așa, de când au sesizarea l- au lăsat, am trimis la Arhiepiscopia București+Muntenia, la Patriarhie, la Arhiepiscopia Bacău + Roman,, e de origine de acolo și la Mitropolia Iași, specificând că dacă nu e de competenta lor sa redirecționeze sau sa- mi indice unde sa trimit eu.Cazul mi s-a spus de către un consilier parohial, oficial ,pe mail e de competenta Mitropoliei Iași .Mă deranjează ff.tare lipsa oricărei reacții, îl protejează,....fiind ff.potent financiar+om de afaceri și având și un parteneriat afacere cu BOR-ul, ...adică multe relații bune cu cine trebuie, ...nu știu cum să obțin o reacție, un răspuns scris din partea lor, indiferent care ar fi, ....chiar și ... sa- l mai avanseze încă o treaptă,+ a fost și asta recent) dacă așa considera, ceva,....dar nimic , e ca și cum nu am trimis sesizarea. Inițial știu și ei din email, voiam să incep cu mass-media, apoi am schimbat ordinea in ideea că BOR-ul o sa ia niste masuri coercitive( eu cerusem sa nu-l mai lase să oficieze slujbe, măcar nu la Mitropolie, eu din cauza acestui individ nu mai pot merge, .... și să nu implic BOR - ul in ceva urât, .....dar zero am primit. Dezamăgita e fff puțin spus, ...și e vorba despre BOR,nu de un oficiu poștal.....
Mă gândeam să scriu un email in att Patriarhului sa intervină la subordonații lui de la Iași și să- mi soluționeze sesizarea, dar probabil va fi în van.....Unii preoți nu mai sunt ce ar trebui......și mai grav sunt fff protejati !!
Dapix a scris:

Ati trimis sesizarea la Mitropolie/Episcopie'?
Sau la Protopopiat'?

Puteti da un telefon la secretariat sa intrebati.

Mulțumesc pt răspunsul dvs, dar mi-am afișat identitatea, nu a fost anonim.

Buna ziua,
Am făcut o sesizare pe mail la BOR și deși a expirat termenul legal de soluționare (30zile) nu mi s-a răspuns. Nici nu am primit o notificare pt o extindere a termenului cu încă maxim 15 zile. Nici o reacție din partea lor, nici un nr. de înregistrare, nimic. Sesizarea are legătură cu o persoana publică, f.potenta financiar și cleric.
Ce pot sa fac ?? E totuși vorba despre BOR....nu mă așteptam la zero reacții. !!
Mulțumesc anticipat !
Buna ziua,
Mulțumesc mult pentru răspunsul dvs.
Ar putea Pol.Loc. sa ii refuze pe cei de la IPJ și să nu le transmita înregistrarea?????????? Și cum ar investiga cazul?? Inreg e făcută de polițiști prin Bodycam, nu se noi.
Seara faina !

mitabiciclista a scris:

Asa e corect pentru că nu oricine are acces la aceste înregistrări.
In plângerea către IPJ precizați că înregistrarea se află la Politia Locală și ei o vor obține.Atasati și răspunsul primit.


Mulțumesc mult !
gi-jane2 a scris:

E corect. Doar indicati in plangere cand s-a intervenit si cer ei inregistarea.
Nu mai deschideti subiecte noi, toate intrebarile pe aceeasi tema, se pun in acelasi tipic, mulțumesc.

Buna ziua,
Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt tulburare liniște publică (in care au fost insulte+ calomnii+ intimidari+ amenințări din partea celor ce ne deranjau) de la Poliția Locala și mi s- a răspuns că doar instituțiilor abilitate pot sa le - o transmita.Cauza: LG 363/2018 + GDPR.
Aveam nevoie de ea sa o atașez plângerii penale pe care urmează să o trimit la IPJ, de asta am așteptat 1 luna.
Nu e un abuz ?? Chiar așa e corect??
Mulțumesc anticipat.
Buna ziua,
Am cerut prin mail înregistrarea intervenției pt tulburare liniște publică (in care au fost insulte+ calomnii+ intimidari+ amenințări din partea celor ce ne deranjau) de la Poliția Locala și mi s- a răspuns că doar instituțiilor abilitate pot sa le - o transmita.Cauza: LG 363/2018 + GDPR.
Aveam nevoie de ea sa o atașez plângerii penale pe care urmează să o trimit la IPJ, de asta am așteptat 1 luna.
Nu e un abuz ?? Chiar așa e corect??
Mulțumesc anticipat.

Mihăilă Sebastian a scris:

Faceti o cerere catre politia locala pt stocarea acelor imagini si apoi cerere de chemare in judecata pt daune.

Buna seara,
Merci pt răspunsul dvs.Am găsit termenul de 60 zile maxim, nu era 30 zile pt obținerea înregistrarii??

Mihăilă Sebastian a scris:

Faceti o cerere catre politia locala pt stocarea acelor imagini si apoi cerere de chemare in judecata pt daune.

Merci pt link!!!!

ynocentta a scris:

Dv sunteti inregistrat in imaginile respective?
[ link extern ]

Buna seara,
Da, am ieșit la ușă și le-am spus polițiștilor "m-a insultat de mai multe, iar acum mă amenința", , apoi, polițiștii au spus sa intru, sa nu se escaladeze conflictul.,prin urmare apare vocea mea acolo, imediat după fraza individului cu amenințările.
Chiar i-am întrebat pe polițiștii" s- a înregistrat?", iar ei au răspuns că da.


ynocentta a scris:

Dv sunteti inregistrat in imaginile respective?
[ link extern ]