avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1965 soluții astăzi
Forum Activitate melindam

Activitate melindam

Și pentru tagadă in instanță am putea merge sa fie el.prezent la prima înfățișare se termina repede?
Buna ziua,am o întrebare am putea merge cu fostul soț și cu actualul soț la notar pentru a face o hârtie sa mergem sa recunoască actualul soț copilul iar fostul soț sa recunoască că nu e copilul lui deși e pe numele lui pt că eram în prag de divorț când sa.nascut...am.zis asta pt că fostul soț pleacă ia afara și nu mai vine doar peste 5ani
Sau ce avem de făcut???va rog sa mă îndrumați
Buna ziua,am o întrebare în anul 2022 an născut o fetiță și încă nu era gata procesul de divorț și ea e pe numele fostului soț nu pe numele tatălui ei biologic...
As vrea să știu unde trebuie sa merg și ce trebuie sa fac că sa trec micuța pe numele tatălui ei...și cât durează toate astea???
Vă mulțumesc!!!
bună ziua pot începe procesul de tagada și fără fostul soț și ca actualul soț adică tatăl biologic sa recunoască copilul?,și sa i se facă certificatul pe numele tatălui biologic
durează mult un astfel de proces???
buna ziua as avea o intrebare o prietena de-a mea a nascut de curand,dar inca nu a terminat cu divortul de primul soţ si am vrea sa stim daca se poate face certificat copilului pe numele tatalui nu a fostului sot dupa sentinta de divort...sau ce e de facut
Buna,de curand am aflat ca sunt insarcinata in 7sapt si am doar 5 luni lucrate la noul loc de munca pana in momentul de fata cand as putea intra in concediu prenatal??
sau ce e de facut ca nu stiu pt ca eu am nascut doar in germania primul copil,aici in romania nu stiu care sunt procedeele...va multumesc!