avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 567 soluții astăzi
Forum Activitate Nico1978

Activitate Nico1978

Buna ziua as avea o întrebare dacă ieu ies acum la pensie de invadilitate și sant in canpul munci am vechime 15 ani lucrati și salariul îl am de 4200 încadrare oare ies cu pensia de. 1225 la gradul 3 cu dreptul de munca la 4 ore.
Buna as avea și ieu o întrebare dacă aș ieși acum la pensie de boala gradul 3 cu drept de munca oare cat as lua lunar ,se calculează în funcție de salar sau este fixa pentru toată lumea care iasa
Se poate recupera taxa de timbru. Finca ieu nu am recuperato am sunat la ANAF și mia zis că iei nu au primit nimica .


Nico1978 a scris:
]Oare a apărut modelul de cerere pentru recuperarea taxei de înmatriculare ?

Oare a apărut modelul de cerere pentru recuperarea taxei de înmatriculare ?
Oare se poate recupera taxa de timbru fiindcă nu am recuperator in 2018
Oare sa dat drumul pentru recuperarea taxei auto ?
Și ce as avea de făcut căci taxe se plătesc rămâne așa

Cabinet de Avocat - Oancea Jasmine a scris:

Buna ziua,

Intelegand ca pentru imobil nu exista acte de proprietate si nici nu este deschisa carte funciara, din punctul meu de vedere acesta nu va putea intra in masa succesorala. Notarul, la momentul la care constituie masa succesorala a defunctului, verifica calitatea de proprietar al acestuia cu privire la bunuri, ori, fara un act de proprietate nu vad cum notarul ar putea stabili ca acel bun a fost al defunctului.

Cu stima.

Am o întrebare cum trebuie sa procedez suntem 3 Frați și avem o casa la tara părinții au decedat și a rămas sa plătesc impozitul pe teren și casa ieu dar casa nu figurează pe harta la primărie și nu avem nici un act pe casa nimic doar chitanțe care s-au plătit impozitele de foarte multi ani ce am de făcut ieu acum că sa intru in legalitate
Taxa auto se poate recupera începând. De luna aceasta? Nu apucasem sa recuperez in 2018