avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Activitate Anamaria Cosoleanu

Activitate Anamaria Cosoleanu

Buna ziua,
Intrati pe acest site - [ link extern ] .
Eu sunt consilier juridic definitiv, dupa ce am sustinut un examen organizat de Liga Consilierilor Juridici din Constanta.
Referitor la executare, nu este o hotarare judecatoreasca, banca prin executor bancar a solicitat societatii la care girantul este angajat punerea in executare a Contractului de credit, devenit titlu executoriu prin investire. Acesta nu a primit la domiciliu nici o somatie de plata. Ce poate face in situatia existenta? Atat impotriva bancii, cat si a debitorului, persoana fizica, pe care l-a girat?
Multumesc!
Buna ziua
Ce mai poate face un girant in momentul in care a primit titlul executoriu la societatea unde lucreaza?
Multumesc!
Buna ziua
Ce mai poate face un girant in momentul in care a primit titlul executoriu la societatea unde lucreaza?
Multumesc!
Discuție actiune civila
Buna. Cine imi poate spune si mie cum sa procedez pentru ca unei societati comerciale sa i se anuleze o amenda administrativa in urma unui proces penal de calomnie? Ce actiune sa fac?
Discuție actiune civila
Buna. Cine imi poate spune si mie cum sa procedez pentru ca unei societati comerciale sa i se anuleze o amenda administrativa in urma unui proces penal de calomnie? Ce actiune sa fac?
Buna ziua! Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. Prin Legea 278 din 2006 s-au aborgat art. 205 si 206, insulta si calomnia. Am facut recurs inainte de modificare, deoarece aveam o amenda administrativa. Voi fi achitata? Ce mi se va intampla? Pot face vreo contestatie? Cine ma poate ajuta - astept sugestii! Multumesc
Buna ziua! Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. Prin Legea 278 din 2006 s-au aborgat art. 205 si 206, insulta si calomnia. Am facut recurs inainte de modificare, deoarece aveam o amenda administrativa. Voi fi achitata? Ce mi se va intampla? Pot face vreo contestatie? Cine ma poate ajuta - astept sugestii! Multumesc
Buna ziua! Am si eu o intrebare, daca ma poate ajuta cineva. Prin Legea 278 din 2006 s-au aborgat art. 205 si 206, insulta si calomnia. Am facut recurs inainte de modificare, deoarece aveam o amenda administrativa. Voi fi achitata? Ce mi se va intampla? Pot face vreo contestatie? Cine ma poate ajuta - astept sugestii! Multumesc