avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate vic-tori

Activitate vic-tori

Răspuns la discuția test adn?
si eu cumtrebuie sa procedez?
sa o dau in judecata pt calomnie apoi sa ii fac testul fetei?
daca il voi plati eu imi voi recupera apoi bani ?
spuneti mi cum se poate face
Discuție test adn?
buna ziua,am o problema pe care as dori sa o rezolv intrucad n as dori ca fica mea sa auda cnd va creste.........mama prietenul meu(santem impreuna de 9 ani) spune in stanga si in dreapta ca fiica mea nu e fata fiului ei,ca e o bastarda(si altele,am ajuns cu ea si la politie) eu as vrea sa inchei aceasta poveste si as dori sa stiu cum pot face
pot sa o dau in judecata intrcat sa plateasca ea testul adn?
daca da cum trebuie sa procedez?
Răspuns la discuția dosar penal
imi spune asa....REZOLUTIE DE CONFIRMARE A INCEPERII URMARIRII PENALE.......... pt savarsirea art 205 cp,dupa cate am auzit au depus si ele o plangere penala,mintind ca si eu le am jignit dar nu este adevarat,acum chiar ma caiesc,trebuiia sa ma dau jos din masina si sa le dau ce meritau amandoua
Răspuns la discuția dosar penal
multumesc.chiar o sa merg,nu se poate asa ceva..........de fapt la ce sa ma mai astept
#-o
Discuție dosar penal
buna seara, v am mai scris acum cateva luni...........am avut un scandal cu viitoarea mea soacra,a venit la mine acasa,a inceput sa dea cu pumni in geamuri,eu atunci am chemat politia,a primit o amenda apoi dupa vreo 2 luni un alt incident ,intorcandu ma de la gradinita cu fiica mea,la o trecere de pietoni mi a venit langa masina soacra mea ...si fosta sotie a prietenului meu,adresandu mi cuvinte urate,facandu ma in toate felurile.eu m am dus la politie,am spus,a ramas sa ma cheme dar nu m au chemat.v am cerut sfatul si m am dus si am facut o plangere penala,ducand si un martor,am fost audiata iar acum am primit acasa o instintare in care imi spun ca avem dosar penal toate 3,..eu acum ma intreb, cum se poate asa ceva,eu aia facuta in toate felurile si cu dosar penal.intrebarea mea este.ce trebuie sa fac acum??va rog dati mi un sfat ca eu inebunesc,deja nu mai pot
fiica mea are 6 ani ,credeti ma ca am vrut sa cobor din masina dar m am controlat si m am dus direct la politie,nu se poate ca fiica si eu sa fim injurate in centrul orasului,si nu pot sa cred ca a scuipato facand o fetita de 6 ani curva,eu mi am luat o avocata astazi si luni o sa depun o plangere la parchet pt insulta,amenintare,asa ma sfatuit cineva,de ieri de cand am fost la politie nu mai stiu nimic,e a doua plangere pe care o pun si pot spune ca am si martori, spuneti mi fac bine cu plangerea penala pe care o fac la parchet?ce i de la politie ce masuri pot sa ia?
dupa prima plangere pe care am depuso(cand a venit si a inceput sa imi dea cu pumni in geamurile de la care si spunandu mi in toate felurile)cei de la politie au atentiona to sa nu se mai apropie de mine dar vad ca degeaba,multumesc
buna ziua,in urma cu 2 luni am avut un scandal cu mama prietenului meu,a venit acasa la mine a inceput sa ma faca in toate felurile apoi sa dea in geamurile casei am chemat politia ,i au dat amenda iar astazi acelasi lucru sa intamplat in centrul orasului,scuipando pe fiica mea si lovindo,am fost la politie iar acum astept sa vad ce se intampla,spuneti va rog ce sa fac ca nu mai pot,multumesc
Răspuns la discuția calominie
ce suma o sa primeasca cu aceasta amenda? am fost la politie,unde m am intalnit cu soacra mea,i am vorbit foarte clar sa ma lase in pace,am vorbit si cu politia care i au interzis sa mai vina la locuinta mea astfel o so dau in judecata..........acum stiti cum e.astept sa vad ce o sa se mai intample,va multumesc mult
Răspuns la discuția despagubire
cum se procedeaza?multumesc
Discuție despagubire
buna ziua,in urma cu 6 luni am avut un accident cu masina,masina nu avea nici un an,iar eu in dosar sunt partea vatamata,de atunci am masina in reparati iar dosarul celui care a produs accidentiul nu s a judecat.eu am masina in leasing unde platesc pe luna 2500 ron rata,masina este pe firma mea.as dori sa imi spuneti cum trebuie sa procedez sa imi recuperez ban pe care eu i am platit toate aceste luni in care masina a fost in reparati,trebuie sa il dau in judecata pe acesl ce a produs accidentul? daca da cand ,acum sau dupa ce se judeca fapta lui? el avea alcoolemie si fuga de la locul accidentului plus ca avea o masina cu numere de franta si nu avea asigurare.norocul meu ca am avut casco...cred:(