avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate Voi nea

Activitate Voi nea

Interesanta situatie. M-am lovit si eu de asta. Un martor mincinos (in cazul meu) poate fi mai credibil decat o dovada clara?


Adelina Ruse a scris:
soția supraviețuitoare pana în noiembrie 2022 și-a susținut singura cheltuielile cu azilul în care este internata, din decembrie 2022 unul din copii s-a ocupat sa plătească din contul personal cheltuielile de întreținere. În momentul în care va deceda, copilul care s-a ocupat sa plătească cheltuielile poate demonstra în instanta ca a avut grija de mama și sa ii ia toată partea?

Si suntem abia in decembrie 2022! Pentru o luna de cheltuieli vreti sa ii luati toata partea? Si faptul ca ati dus-o la azil nu inseamna ca ati avut grija de ea.
Nu se poate cea ce vreti. Este un schimb, nu cumparare. Va fi trecut pe numele mamei.
Conversatia poate fi dovada. Depinde ce ati vorbit. Iar sora este martor. Daca a mai povestit si altora...
De ce ati acceptat banii daca nu i-ati cerut? Returnati-i. Altfel platiti mai mult. Dobanda, cheltuieli de judecata si cine stie ce mai poate cere.
S-au razgandit guvernantii. Nu se mai face diferenta intre proprietati. SE factureaza la fel.