avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 393 soluții astăzi
Forum Activitate catacata602

Activitate catacata602

Răspuns la discuția casatoria cu un cetatean strain
iar revin nu am vazut aseara si ultimele mesaje de luna asta numa pe cele din aprilie. cum a obtinut viza i-ai facut invitatie sau a cerut la ambasada. daca nu sunt prea indrazneata cat au cerut pentru garantie. sunt foarte interesata de acest subiect si la cat m-am intersat eu ,teoretic cer niste sume mult prea mari pentru un om de rand si m-ar placea sa aflu de la cineva care chiar a facut acest demers
Răspuns la discuția casatoria cu un cetatean musulman
buna tiam vazut mesajele si vreu sa iti spun ca si eu ma aflu cam in aceias situatie cu exeptia faptului ca el nui casatorit si nici eu relatia noastra dureaza de un an si ceva si tare am vrea sa ne intalnim dar nas vreasa plec nici in ruptul capului de langa ai mei si nici el nu mai vrea sa mai stea acolo deoarece situtia e destul de delicata. vroiam sa siu daca ai reusit sa rezolvi ceva si daca da cum miar prinde bine cateva informatii utile. Si scuza-ma ca ma bag dar te sfatuiesc sa nu pleci acolo risti sa te intorci acasa intre 4 scanduri e cam grava situatia si se poate intampla oricui.imi cer scuze din nou daca par obraznica dar asta e realitatea
am un golf 3 din 1993 si trebuie sa platesc pt inmatriculare 3100 de lei imi poate spune cineva cu cat scade valoarea taxei daca fac determinarea gradului de depreciere masina nu are aer conditinat airbeg sau abs. multumesc anticipat
stie cineva daca sun firme care ofera consultanta sau eventual fac invitatii in cazul cetatenilor straini:">
Discuție azil politic
in ce conditii se pote cere azilul politic in romania? ma pota ajuta cineva?
va rog am nevoie de ajutor
Răspuns la discuția invitatii
multumesc frumos de raspuns deci suntem bagati pana in gat in birocratie si nu am inteles cv cam cat inseamna dovada cal pot intretine? de exemplu pt o vizade trei luni de ce suma ar fi vorba?
Răspuns la discuția invitatii
ctateanul starin estemajor nu este urmarit de organele de urmarire este necasatorit iar intre mine si el nu exista grad de rudenie as dori sal aduc in scopul de turism si nu are conditii financiare sa se intretina. va multumesc pentru raspuns si astept sa imi raspundeti din nou:help:
Discuție invitatii
care este procedura prin care pot aduce un cetatean starin dintr-o tara non ue si in ce conditii#-o
se pot casatorii dou persone aflate in tari diferite
Discuție locuri de munca
in cazul in care un cetatean starin vie cu viza temporara si gaseste de lucru pe perioada vizei are dreptul la prelugirea acesteia?:-/