avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Activitate Ipotești

Activitate Ipotești

Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneți cum se impozitează pensia din străinătate daca primesc și pensie din Ro . Va mulțumesc !
Buna seara ! Va rog sa - mi spuneți cum se impozitează pensia din străinătate daca primesc și pensie din Ro ? Va mulțumesc !
Buna ziua ! Va rog sa- mi spuneti cum se impoziteaza pensiile mele . Am dubla cetatenie , Germania si Romana . Domiciliul in Romania Primesc pensie din Germania si pensie din Romania. In plus o indemnizatie der urmas . Va multumesc !
Hristos a inviat ! Va rog sa- mi spuneti unde se afla arhiva fostei Libertatea - Sibiu și cum pot intra in contact ? Va mulțumesc!
Hristos a înviat ! Va rog sa- mi clarificați o nelămurire . Primesc pensie pt. Limita de virsta , indemnizație de urmaș și pensie din Germania . Cum se impozitează la ANAF ? Va mulțumesc !
Mulțumesc , este totul în ordine . O zi buna va doresc .
Buna ziua ! Va rog sa-mi spuneți cine are interdicție să conducă un autovehicul in Ro .cu un permis eliberat de o autoritate străină ? Va mulțumesc !
Mulțumesc , o zi buna va doresc !
Revin cu răspuns . Mă refer la modificările aprobate ieri de guvern .

latka a scris:

La ce noi reglementari va referiti, mai exact ?

Buna ziua ! Vă rog să-mi spuneți dacă sint obligat sa-mi schimb permisul de conducere eliberat în străinătate în condițiile noilor reglementari . Menționez că acum sint pensionar și domiliez in Ro .