avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Activitate j.c.m

Activitate j.c.m

Asa mi-a spus si mie d-na de la resurse umane
Buna ziua,
sant functionar public si vreau sa ma inscriu la concurs pentru un alt post in cadrul Primariei.
De la Resurse umane imi spune ca daca voi participa la concurs postul pe care sant acum se va desfiinta.
Este adevarat?
Buna seara,sant nascuta in august 1967.Am 36 ani de munca ,din care 10 in grupa II de munca. Ma pot pensiona anticipat,sau anticipat partial?
Buna ziua,
sant functionar public intr-o primarie. Postul pentru care am sustinut examen la angajare a fost de studii medii.
Eu sant absolventa de facultate (facultate absolvita inaintea angajarii mele la primarie ) si ma intereseaza daca postul se poate transforma in post cu studii superioare.
Am o vechime in primarie de 6 ani.
Pot sa-mi montez camera de supraveghere la usa ?
Este legal?
Nu exista asociatie de locatari
Multumesc.
Buna ziua,
am o rugaminte. Nu stim ce sa facem cu un vecin care depoziteaza pe casa scarii (langa usa lui si nu numai) gunoiul din casa.Ieri vecina care curata scara a dus la gunoi pampersii murdari lasati pe scara. Daca nu sant lasati pe scara,sant lasati pe banca din fata blocului.
Pe langa sacul cu gunoi mai are si toti pantofii din casa (este ca un bazar)
La intrarea in scara are 2 carucioare care impiedeca accesul la cutiile postale.
Hraneste pisici la intrarea in scara cu mancare gatita (resturi)
I-am facut toti locatarii observatie,iar raspunsul lui a fost sa-l mai suportam ca pleaca peste 2 luni in Germania.