avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate Marilena Stirbu

Activitate Marilena Stirbu

Buna seara,cu scuzele de rigoare nu înțeleg cum se adauga pe decizia de revizuire stagiu complet de cotizare.Eu pe decizia de pensionare grad 3 am 31cani și 9 luni +4 ani lucrați cu 4 ore.
Buna seara,sunt nascuta pe 01.04.1966 pensionara de grad 3 invaliditate de 6 ani ,cu 31 ani și 9 luni pe decizia de pensionare +4 ani lucrați cu ctr de 4 ore.Cand pot beneficia de pensie nerevizuibila respectiv sa nu mai merg la comisie?Multumesc frumos.
Buna ziua,as dori sa știu dacă 4 ani lucrați cu ctr de munca de 4 ore în grad 3 de invaliditate se considera stagiu de cotizare pentru a ma pensiona anticipat
Multumes frumos.
Buna dimineața,fiind pensionara de 6 ani in grad 3 de invaliditate cu 31 de ani si 9 luni născută pec01.04.1966 este posibil sa mi se acorde în 2024 pensie invaliditate nerevizuibila va rog?
Buna seara,as dori sa știu dacă o perioada de 4 ani lucrata cu ctr de munca de 4 ore ca pensionara grad 3 de invaliditate se poate adăuga ca stagiu de cotizare în asa fel încât sa pot beneficia de pensie de invaliditate NEREVIZUIBILA.Mentionez ca sunt născută pe 01.04..1966 și la data pensionarii grad 3 am avutv31 ani și 9 luni.
Buna ziua,sunt pensionara grad3 invaliditate născută la data de 01.04.1966, am 31 de ani si 9 luni stagiu de cotizare la data ieșirii la pensie de invaliditate grad 3 ,la care se adaugă alti 4 ani lucrați cu ctr de munca de 4 ore.Va rog frumos sa mi spuneti daca ma pot pensiona anticipat partial sau tot în boala de invaliditate dar nerevizuibila.Multumesc frumos.