avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Activitate maria_76

Activitate maria_76

Daca am indoieli in legatura cu modul in care este calculata intretinerea pentru apartament, cui as putea sa ma adresez, va rog? Administratora de obicei face crize de isterie daca o intreb ceva, deci as avea nevoie de cineva din exterior. Va multumesc
In actul de vanzare-cumparare al apartamentului este specificat ca fondul de rulment platit de fostul proprietar va fi trecut pe chitanta, de catre presedintele Asociatiei de Proprietari, pe numele noului proprietar. Presedintele refuza acest lucru. Ce pot face eu, noul proprietar, in aceasta situatie? Multumesc
Multumesc
Apartamentul cumparat de mine are o boxa la care este precizata doar suprafata. Nu exista alte informatii in contractul de vanzare decat suprafata si locul unde se afla - la subsol. Daca vreau sa instrainez boxa, trebuie sa fac o intabulare separata? Sa platesc, sa spunem o firma de cadastru care sa faca un plan asemanator celui pentru o locuinta? Multumesc
Buna ziua! As vrea sa aflu ce consecinte legale pot aparea daca nu m-am declarat ca si proprietar la Asociatia de proprietari in termen de 15 zile. deoarece nu am stiut de aceasta obligatie. Apartamentul a fost cumparat prin procura, deci nici informatia venita de la notar nu am auzit-o. Multumesc