avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 748 soluții astăzi
Forum Activitate Oprescu V

Activitate Oprescu V

Buna seara,va rog frumos un raspuns-Pensia anticipata partial obtinuta in baza Legii 263/2010se va recalcula cf Legii 360/2023?Multumesc!
Buna ziua!Va multumesc pt opinie,insa de ce amenda pt asa modificare?nu am schimbat nimic altceva ,doar am stabilit,de comun acord,sa l facem pe granita.Care sunt pasii pt a modifica autorizatia?pina la momentul construirii acestui gard intre noi era un gard f vechi care nu corespundea cu cadastrul

adriandimitriu a scris:

trebuie actualizata autorizatia. dupa caz, se poate lasa cu amenzi si despagubiri

Buna ziua!Va multumesc pt opinie,insa de ce amenda pt asa modificare?nu am schimbat nimic altceva ,doar am stabilit,de comun acord,sa l facem pe granita.Care sunt pasii pt a modifica autorizatia?pina la momentul construirii acestui gard intre noi era un gard f vechi care nu corespundea cu cadastrul

adriandimitriu a scris:

trebuie actualizata autorizatia. dupa caz, se poate lasa cu amenzi si despagubiri

Va rog frumos,opinia pe acest subiect:am construit un gard catre un vecin ,de comun acord pe granita.Dupa ce am terminat am constatat ca in autorizatia pe care o avem era specificat ca ar trebui ca gardul sa fie integral pe proprietatea noastra.Ce pot face in aceasta situatie?Multumesc!