avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 751 soluții astăzi
Forum Activitate koleus

Activitate koleus

.............din pacate in Romania recunoasterea din grup se face prin fotografierea persoanei vatamate, indicand cu mana faptuitorul....................... doamna sa se prezinte in instanta de cate ori va fi nevoie ptr a proba si fapta savarsita asupra ei.....................
Răspuns la discuția Politist
Legea12/1990.........
...............dvs sunteti mai suparat pe politistul care va invitat la sectie ptr declaratii si ptr lamurirea celor sesizate decat pe ,,cea,, care va acuzat direct de furt.................cred ca lipsesc ceva elemente pe care le-ati omis.........
Răspuns la discuția Perchezitie corporala
.......................reiterez afirmatia in sensul ca pentru controlul bagajelor nu este necesara autorizatia instantantei, deci din acest pdv. nu este un abuz.
Răspuns la discuția injuri
..................am inteles, fata e de nationalitate spaniola, dar tu ???? .........scz ptr ironie.........
Răspuns la discuția injuri
................am inteles fata e de nationalitate spaniola, dar tu ???? ...........scz ptr ironie..........
Răspuns la discuția Perchezitie corporala
................este gresita abordarea dvs, aici ne gasim in situatia unui control al bagajului nu al unei perchezitii, ptr corecta informare a initiatorului, in aceasta situatie nu este nevoie de autorizatie din partea instantei (Leg 218/2002) ..........trebuie sa dovediti provenienta ptr ca deocamdata fac obiectul unor cercetari din partea org de politie............succes
Răspuns la discuția Cine este vinovat?
............ca sa fiti trasa la raspundere ptr inf de delapidare art 215^ trb sa aveti dubla calitate - gestionar si functionar, daca lipseste una din trasaturi nu este delapidare..........succes
Răspuns la discuția studierea unui dosar penal
mergeti cu actul de identitate la arhiva instantei resp...............
.................. nup-ul este ptr tainuire nu ptr furt