avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1007 soluții astăzi
Forum Activitate panait marius

Activitate panait marius

Locuiesc in Voluntari si la mine pe strada este un service auto care ma disperat ,are doua garaje cu iesire direct in strada lucreaza in fiecare zi pana cel putin la ora 22 ,repara cu usile deschise la garaje si in strada ,ambaleza masinile de nu poti sta in curte de gaze si zgomot ,masinile defecte le tine pe la alti vecini la poarta fara voia lor ,daca le zici spune ca este domeniu puplic si ca face ce vrea
Service-ul este lipit de un vecin ,cand ridica masina pe elevator parca il ridica pe el cu patu.
Ce trebuie sa fac sa respecte legea? Cu primaria nu prea merge.
Dupa cate stiu eu trebuia sa ceara acordul vecinilor ?
Sa aiba cel putin 5 locuri de parcare in curtea service-ului
Sa repare cu usile inchise nu in strada
Sa aiba filtre pentru gaze de esapament
Va rog indrumatima ce demersuri trebuie sa fac ca sa-l fac pe acest individ sa respecte legea.El spune ca are relatii si nu il intereseaza nici un vecin.
Eu nu vreau decat sa respecte legea
Va mltumesc !
locuiesc intrun cartier de case si de cativa ani un vecin sia deschis un service auto adica are doua garaje in care se care intra din strada lipite de casa unui vecin toata ziua face zgomot ,repara masinile pe strada,le ambaleaza indiferent de ora,are un compresor de aer care care face un zgomot enervant,masini stricate prcate la diferiti vecini in poarta tinute cu saptamanile,shimbat ulei pe strada ,lucru si zgomot pana la ora 21,vecinul care are casa lipita de garaj aude in casa si cand scapa o cheie jos.Mentionez ca este intrun cartier de locuinte . Ne ameninta ca este domeniu public si face ce vrea. Ce sanse avem sa scapam de acest service si care ar fi procedura? Va multumesc!!!
Răspuns la discuția succesiune
Imi cer scuze pentru scris. Si daca fratele defunctului nu este de gasit ce se pote face sau pote el o fi decedat avand probleme psihice . Ce se intampla in acest caz? Cat cat timp trebuie asteptat ?
Discuție succesiune
MAMA MEA DUPA DESPARTIREA DE TATAL MEU SA RECASATORIT EL AVEA UN APARTAMENT DAT DE LA FABRICA PLATINDUL MAI MULT DE JUMATATE INPREUNA IN URMA CU DOUA LUNI SOTUL A DECEDAT EI NEAVAND COPII INPREUNA EU FIIND DIN PARTEA MAMEI SOTUL DECEDAT ARE UN FRATE BOLNAV PSIHIC CARE NU STIE NIMENI DE EL DE VREO 10 ANI ALTE RUDE NU MAI ARE STIU CA ARE 70 ANI . 1- SE POATE FACE SUCCESIUNEA FARA FRATELE DECEDATULUI ? 2- TREBUIE SPUS LA NOTAR CA MAI ARE UN FRATE? 3-CE COTA PARTE II REVINE MAMEI DACA SA ZICEM CA APARE FRATELE DECEDATULUI ? 4-IN CAT TIMP TREBUIE DEPUSA SUCCESIUNEA? VA ROG FRUMOS SUNETIMI CUM SA FACA MAMA MEA SA FIE CAT MAI BINE. VA MULTUMESC!!!
Discuție succesiune
mama mea dupa despartirea de tatal meu sa recasatorit au trait inpreuna 22 ani dupa care el a decedat ei traind in casa lui ,eu fiind singurul copil al mamei el nu a avut copii are un singur frate bolnav psihic spunetim va rog cine are dreptul la mostenire. VA MULTUMESC!
Răspuns la discuția creditul , mostenire?
Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat
Răspuns la discuția creditul , mostenire?
prima somatie a fost in octombrie 2008 .-cat despre bunurile lui unde locuia . Locuia in casa bunicilor care am cumparato eu personal cu act de vanzare-cumparare
Răspuns la discuția creditul , mostenire?
eu nu am acceptat si nici nu am renuntat la nici o succesiune pentru ca nu aveam pentru ce sa deschid succesiune el nu avea nimic in proprietate

:offtopic: NU mai redactati mesajele cu litere mar, cititi regulamentul de postare. Multumesc.
Răspuns la discuția creditul , mostenire?
fratele meu a luat electro casnice de la flanco prin banca tiriac cum se spunea atunci credit cu buletinu asta in 2002 . in 2003 a decedat el nefiind propietarul nici unei locuinte .ne fiind casatorit .varsta 32 ani. eu ne vazand nici un aparat electro casnic. din luna octombrie amprimit somatii pe numele lui cu specificatia ca a pus o garantie imobiliara si salariala .acum eu am sunat si leam spus ca el a decedat ei spunindumi ca eu trebuie sai preiau datoriile . ce treaba am eu eu nu am mostenit nimic de la el chiar locuinta am cumparato de la tatal meu cu contract de vanzare-cumparare. ce ma sfatuiti . va multumesc