avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Activitate Morozan Maria

Activitate Morozan Maria

Terenul se afla in spatele curtii insa nu inteleg de ce nu a fost emis titlu de proprietate si pentru el iar la primarie nu se gasesc acte doveditoare din care sa rezulte ca a fost proprietatea bunicilor ( cei drept primarul are si interese sa se improprietareasca cu terenul respectiv , a taiat la ras padurea familie , desi au fost n plangeri penale si ne judecam si pe civil avem sanse mici sa recuperam , toate cauzele se judeca la Tecuci unde e foarte greu sa ai castig de cauza ) .
Terenul se afla in spatele curtii insa nu inteleg de ce nu a fost emis titlu de proprietate si pentru el iar la primarie nu se gasesc acte doveditoare din care sa rezulte ca a fost proprietatea bunicilor ( cei drept primarul are si interese sa se improprietareasca cu terenul respectiv , a taiat la ras padurea familie , desi au fost n plangeri penale si ne judecam si pe civil avem sanse mici sa recuperam , toate cauzele se judeca la Tecuci unde e foarte greu sa ai castig de cauza ) .
Detinem a suprafata de pamant pentru care nu exista titlu de proprietate si dorim sa intabulam aceasta suprafata .Suprafata de teren a fost dintotdeauna proprietatea bunicilor. Posesia nu a fost tulburata de nicio persoana . Cei de la primarie sustin ca terenul trebuie sa intre in posesia Comisiei Locale cand am inceput demersurile de intabulare . Ce putem face
CUM DOBANDESC DREPTUL DE PROPRIETATE ASUPRA UNEI SUPRAFETE DE TEREN PE CARE PREDECESORII MEI O DETIN DE PESTE 30 ANI
Buna ziua!
In 2016 am depus o plangere penala . Din dosarul penal inregistrat in 2016 s-a disjuns o noua cauza in 2019 . In data de 16.03.2023 am primit solutie de clasare in dosarul format in 2019 . Intrebarea mea este daca ma pot indrepta civil impotriva celor vinovati si in ce termen ?
Buna ziua!
In 2016 am depus o plangere penala . Din dosarul penal inregistrat in 2016 s-a disjuns o noua cauza in 2019 . Azi 16.03.2023 am primit solutie de clasare in dosarul format in 2019 . Intrebarea mea este daca ma pot indrepta civil impotriva celor vinovati si in ce termen ?
Buna ziua ! Doresc sa introduc in instanta o iesire din indiviziune . Pe langa terenuri pentru care exista titlu de proprietate exista si o suprafata de pamant care nu este intabulata si nu exista titlu de proprietate . Ce
trebuie facut pentr a introduce suprafata respectiva la masa de partaj?
Daca suprafata respectiva a fost detinuta de unul din mostenitori pe o perioada mai mult de 30 ani poate fi adusa la msasa de partaj ?
temei juridic ?
Buna ziua !
Testele de evaluare ale elevului in clasele I-VIII se predau elevului sau sunt pastrate de profesor?
Buna ziua!
In cazul bunurilor mobile apartinand pesoanelor juridice si adjudecate de persoana fizica vandute la licitatie publica de catre executorul judecatoresc se percepe TVA ?