avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters77368

Activitate ContSters77368

Răspuns la discuția obligat sa demisionez
am depus la registratura primariei adresa precum ca nu demisionez. banuesc ca este ok si o proba buna.
Răspuns la discuția obligat sa demisionez
ok. va multumesc
Răspuns la discuția obligat sa demisionez
inregistrarea audio am. am termen pina in data de 02.09. se demisionez
buna ziua. am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra intro problema. m-am intors din concediu si mi sa sugerat sa imi dau demisia. mentionez ca lucrez intro institutie publica. motivul demisiei este unul de natura personala nu profesionala. va multumesc si astept sfaturi
Răspuns la discuția înºelãciune sau fals???
deci să înţeleg că dacă recunosc fapta şi sunt dispus să returnez suma de bani scap cu o amendă??
vă mulţumesc
Bună ziua. Pe scurt am să povestesc cele întânplate cu rugămintea ca să mă îndrumaţi ce să fac. În anul 2006 mi-am falsificat c.i prin aplicarea fotografiei fratelui meu peste amea(sa falsificat o copie nu originalul). Cu un certificat medical emis de un medic oftalmolog nefalsificat am obţinut încadrarea în grad grav de handicap (am primit de la stat suma de 7.000 lei aproximativ într-un an). În 2008 după o operaţie pe cord am vrut să mă reîncadrez în grad de handicap lucru care sa şi întâmplat. Atunci sa descpoerit falsul dar nu sa luat nici o măsură înpotriva mea. Din 2008 până în prezent sunt încadrat în grad de handicap dar deabia în 2010 noiembrie sa făcut plângere împotriva mea la poliţie pentru fapta săvârşită în 2006. Din câte am citi eu în codul penal consider că mă încadrez la fals dar inspectorul de poliţie care sa ocupat de caz consideră că mă încadrez la art. 215 c.p. La poliţie am declarat că sunt de acord să plătesc prejudiciul creat. Dosarul abia acuma a ajuns la parchet şi încă nu am primit nici o rezoluţie. Ce pedeapsă risc să primesc având în vedere că e prima şi ultima abatere, faptul că nu am mai avut probleme cu justiţia, şi faptul că lucrez într-o instituţie publică. vă mulţumesc#-o #-o
Discuție ANL ASOCIATIE
Buna ziua. Am si eu o problema interesanta. Locuiesc in bloc ANL sunt chirias si nu ne putem infiinta asociatie de locatari. Am incercat pe legea 230/2007 si oug 26/2000 dar nici un rezultat. Ma poate ajuta cineva cu alta solutie. va multumesc#-o
Răspuns la discuția Concediul Medical
2007_rozi a scris:

Pe perioada concediului medical contractul individual de munca este suspendat si nu veti primi bonuri de masa pentru perioada respectiva.
buna seara.
am si eu o intrebare. seful meu ma anuntat ca de azi inainte concediile medicale care le iau vor fi valabile numai daca aduc o copie de pe reteta de medicamente si bonul de casa de la farmacie. cit de legal este ceea ce face. lucrez de 1 an si 8 luni. m-am operat pe cord , iar in cazul oricarei raceli sau alta boala mi se recomanda repaus. unde pot sa fac o reclamatie pentru acest abuz. lucrez la stat nu la patron. va multumesc X-(X-(#-o