avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Activitate Dan Dan

Activitate Dan Dan

Răspuns la discuția probleme cu acoperisul de bloc

" In scopul reprezentarii si sustinerii intereselor comune ale proprietarilor, legate de folosirea bunurilor aflate in proprietate comuna indiviza din cladirea ce alcatuieste un condominiu, proprietarii locuintelor si ai spatiilor cu alta destinatie decat cea de locuinta se pot constitui in asociatii de proprietari cu personalitate juridica.

1) Administrarea condominiilor are ca obiect utilizarea cladirilor in scopul pentru care au fost construite, in conditiile mentinerii pe toata perioada de existenta a performantelor functionale, tehnice si calitative pentru care acestea au fost realizate.
2) In acest scop activitatea de administrare a condominiului trebuie sa asigure:
.....................
b) functionarea in bune conditii a tuturor instalatiilor si partilor de constructii ale imobilului; "

1 Se poate sa fiti dat in judecata (aproape pentru orice)
2 Daca se va intampla asta o sa castigati cu siguranta
Răspuns la discuția PLS FFF URGENT !!!
al_lex a scris:

Va rog, poate cineva sa-mi raspunda? Am nevoie de textul integral al H.C.M. nr. 1676 / 1959 sau macar data cand a fost publicata, unde sa caut... urgent! Cu multumiri...



doar maine cand ajung la birou daca nu e prea tarziu... Astept raspuns ca sa nu caut degeaba:))
Răspuns la discuția Ajutor!
Eu cred ca este destul de grav. Nu prea cred "ca o sa castigati in cazul unui eventul proces" sau cel putin nu prea usor. In faza organelor judiciare nu se poate spune ca sotul dumneavoastra "a fost obligat". A facut-o nesilt chiar daca el doarea sa isi pastreze serviciu pentru a aduce bani in casa. Oricum va trebuie un avocat care sa vada dosarul.

Sfat: adresati o cerere catre Barou pentru a va acorda asistenta gratuita. Se poate.
Răspuns la discuția Parte vatamata cetatean strain
DA terbuie sa fie autorizat de MJ
Este de preferat sa fie inscris si la tribunal

Da, trebuie copie dupa autorzatie, buletin etc si stampila de traducator autorizat cu numarul de autorizatie.

Interpretul raspunde in fata legii pentru prestatia lui

Puteti sa faceti plangere
Răspuns la discuția ajutooor!
Vorbiti cu avocatul din oficiu. Teoretic ar trebui sa fie capabil sa demonteze depozitiile martorilor mincinosi. Dupa cateva tiruri de intrebari "bine plasate" majoritatea incep sa se piarda...
Multa Bafta