avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate MIV

Activitate MIV

buna ziua,
este cineva pe forum care utilizeaza programul de contabilitate platphorma?
as vrea sa-i cer un sfat.
multumesc
care este cuantumul impozitului pe venit pentru o firma infintata in 2016, care are un angajat cu norma redusa, angajat in termenul legal.
multumesc
buna seara,
acum ceva timp am citit de o modificare in cazul pfa_urilor, II-urilor legata de nr. codurilor caen si de nr. maxim de salariati.
va rog din suflet sa ma ajutati cu actul legislativ.
multumesc
buna ziua,
puteti sa-mi spuneti daca s-a aprobat/ promulgat acest impozit? stiu ca presedintele a returnat legea in parlament...si nu gasesc forma ei finala si daca si cum se aplica.
multumesc
Buna ziua,
O mamica aflata in cic pentru 2 ani, acr vrea sa revina in activitate cu 4 luni mai devreme de a implini copilul 2 ani, dar nu se intoarce la fostul loc de munca, ci la alt angajator, cu o norma partiala de 4 ore, beneficiaza de stimulentul de insertie.
Va multumesc anticipat
Răspuns la discuția Taxare inversa in decontul de tva
IN declaratia 394 o cuprind ca o taxare inversa?
multumesc
Am o achizitie cu taxare inversa ( cherestea) de la Dedeman.
Va rog sa ma ajutati cum o cuprind in decontul de tva.
Multumesc
verificati daca la incheierea asigurarii de viata la creditul de la brd era stipulat in contractual de asigurare ca diabetul era pe lista afectiunilor interzise la despagubire.
merita sa mergeti mai departe.
puteti obtine de la medicul oncolog care l-a tratat hartie cum ca diabetul nu a provocat cancerul.
eu am reusit cu BCR-ul..fara sa ajung la instanta.
dar i-am asaltat cu adrese, reveniri, raspunsuri etc...si cu documente de la medici.
va doresc success!
Răspuns la discuția Adresa de infintare a popririi
multumesc:)
Răspuns la discuția Platitor sau nu de TVA???
e bine sa tineti cont de ce apare pe site-ul anaf-ului.
programul de contabilitate se poate sa nu fie actualizat din punctul de vedere al registrului platitorilor de tva.