avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate marianbru

Activitate marianbru

Buna ziua,

Tatal meu a mostenit o casa la tara in BC,ambi parinti au murit de mai bine de 10 luni . O sora nu vrea sa semneze,celelalte sunt de acoord, casa cu pamantul la care vrea sa deschida succesiunea are 1000 m2 o casa veche batraneasca.Vreau sa stiu cam cat ar costa si ce acte ar trebui sa deschida succesiunea, fara acordul sorei care nu vrea sa semneze.
Multumesc
Buna ziua,

As dori sa stiu cand mi se sterge cazierul sa nu mai fie patat,mentionez ca am fost condamnat la 7 luni inchisoare cu suspendare cu un termen de incercare de 2 ani.termenul de incercare a expirat ,se sterge automat din sistem sau trebuie sa fac eu vreo cerere sau actiune in instanta,pentru ca trebuie sa merg tocmai la bacau ca acolo s-a judecat, eu sunt din Brasov.Va rog sa-mi spuneti exact procedura.
Multumesc.
Buna ziua,

As dori sa stiu cand si in ce conditi pot fi reabilitat de cazier, am primit 7 luni cu suspendare pt alcool la volan si luna aceasta se implinesc 2 ani si 7 luni de la hotararea ramasa definitiva.Se sterge de la sine sau trebuie sa merg eu la instanta sa fac vreo cerere?

Multumesc!
Buna ziua,

As dori sa stiu cand mi se sterge cazierul,in 2009 decembrie am primit 7 luni cu suspendare pt conducere sub influenta alcoolului,pot sa stiu dupa cat timp se poate sterge ,se face cerere de reabilitare se poate face mai repede,dupa cat timp se face?Multumesc!
Buna ziua,

Am avut un contract pe 2 ani la net si tel cu [ editat-s.c. servicii telefonie] mi s-a expirat dupa 2 ani am platit totul la zi si apoi mi-au facut o oferta de inca 2 ani la telefon am zis ca e ok si ma gandeam ca tre sa merg la ei sa semnez un contract ceva eu inca nu eram asa sigur si am renuntzat si ei mi-au prelungit asa de la ei si mi-au venit facturi pe vreo 3 luni de zile, eu nu le-am platit deoarece nu am semnat nici un contract cu ei si acum m-au dat la firmade recuperari .pe ce baza imi pot ei lua bani doar asa prin telefon fara sa fi facut un contract cu ei ?eu zic ca nu am de ce sa imi fac griji nu ?